• genelde arkalı önlü fotokopiye ihtiyaç duyulur, arkasındaki damgalar, imzalar nedeniyle...
  • sebebi anlasilamayan bir sekilde cok fazla para verilerek sahip olunabilen sey.
  • allah notere dusurtmesin dedirtecek kadar cok para harcamaniza sebep olacak sey.
  • (bkz: asli gibidir)
  • yerine okulunuzdan fotokopisine vurdurulan aslı gibidir damgası da işe yarar üstelik ücretsizdir.
  • para tuzaklarından biri daha. ben anlamıyorum bazı şeyleri e-devlet denilen kocaman bir hizmet var hâlâ kağıtlarla onaylarla uğraşıyoruz onca vakit kaybı. şimdi üniversite kaydı için tekrar gidip para bayılmam gerekecek notere. 2.5 sene önce 33 lira vermiştim şimdi durum nedir bilmem.
  • tamamen saçmalık. en pratik olan ik ya orjinalini gösterip, oradaki arkadaşların şirket adına aslının aynı veya aslı görülmüştür gibi bir paraf atması olabilir.
  • bizim okulda diploma alırken 4 tane de aslı gibidir örneği veriliyor. diğer okullarda da aynıdır muhtemelen. sayısını bilmiyorum. üniversite tabi bu.

ama noter onaylı diye başvuru yaparken özellikle direten firmalar var. ya ne gerek var arkadaş? kurumda aslını gösterip, örneğini kabul edin. millet zaten işsiz üstüne böyle manasız masraf çıkarıyorlar. yazık ya bunca gence. milyon yere başvuru yapıyor insanlar,yol parası falan saymıyorum bile sınavlar için , mülakatlar için.
  • 32 lira odeyerek temin ettigim belge. 1 tane de mezun oldugum okul verdi ama o ucretsiz ..
  • bununla birlikte hastaneden heyet raporu filan isteyenler var. 600-700 lira masraf yaptırıyor ibneler. hayır istemesini biliyon öde bari değil mi?
hesabın var mı? giriş yap