• prince in "biseksuel bi anima denk geldiginde yazdim" dedigi uzun sure bir numaralarda kalmis, sinead o connor i meshur etmis, meshur balladi i. bir nevi "yalan degil" ambiyansi, dokunusu var.yoksa bana mi oyle geliyor? bir de su u 2 4 kislatmalarindan 1 tiksindim 1 tiksindim b50 degil.

it's been seven hours and fifteen days
    since u took your love away
    i go out every night and sleep all day
    since u took your love away
    since u been gone i can do whatever i want
    i can see whomever i choose
    i can eat my dinner in a fancy restaurant
    but nothing
    i said nothing can take away these blues
    `cause nothing compares
    nothing compares 2 u

it's been so lonely without u here
    like a bird without a song
    nothing can stop these lonely tears from falling
    tell me baby where did i go wrong
    i could put my arms around every boy i see
    but they'd only remind me of you
    i went to the doctor n'guess what he told me
    guess what he told me
    he said girl u better try to have fun
    no matter what u do
    but he's a fool
    `cause nothing compares
    nothing compares 2 u

all the flowers that u planted, mama
    in the back yard
    all died when u went away
    i know that living with u baby was sometimes hard
    but i'm willing to give it another try
    nothing compares
    nothing compares 2 u
    nothing compares
    nothing compares 2 u
    nothing compares
    nothing compares 2 u
  • bu sarkinin bir ozelligi de duduk sesi cikaran soprano vokal ekolunun ilk ornegi olmasi idi. bu sesi tizlestirme, gonul telini titretme calismasi cok tutmus, krenberiyz, tori eymis, ozlem tikin, sepnem fera, ve gonul gul gibi sanatcilar tarafinda kimi zaman bilinip, kimi zaman bilinmeden kullanilmisti.

ayrica bu sekilde sarki soylemeyi kesfeden lise ve dengi kiz klanlari uyeleri turemis yaz tatilinden onceki son dersler de soylenilmis, kulaklara delice tecavuz edilmisti.
  • ayrıca bir donem trabzon tribunlerini şenlendirmis( tabiki acaba anlamını biliyor da mı yazmış diye düşünülerek) pankartın esin kaynagıdır.
    musadenizle ilgili anımı takdim edeyim:
    sene 1992 o zamanki adıyla inonu stadında buyuk kaptan cuneyt tanmanın jubilesi icin trabzonspor ve galatasaray takımları mucadele edecek, ben de nedense (sanırım roman koseckigazıydı) bu maca o zamanlar bu kadar laf ebesi olmayan minik biraderim otis ile gs numaralısı uzerinden arz ı endam etmiştim. onumuzde oturan, çıktıkları kebapçının sogan kokusu uzerlerine apolet gibi yapışmış zamanin sevilen terimi maganda verilerine tam uyumlu iki eleman, tabzon tribunlerinde asılı pankart uzerine kucuk bir vodvil gercekleştirdiler:
    - lan ne yazıyor orada noting komparez iki u
    - ne yazacak la ha natingam fores ha biz diyo!
    hala dimağimi terketmemiş bu mükemmel dialog sebebiyle bu iki gercek aristokrat galatasaray taraftarı nezdinde turkiyede aristokrasinin ve modernizmin besigi gs camiasina tesekkuru borc bilirim.
  • klibinde sinead o connor ağladıkça izleyeni de ağlatan şarkı.
  • ilk defa kel bir kadinin guzel olabilecegini tazecik beyinlere zerketmis, klibi sayesinde bir suru sinead o connor asigini caddelere salmis sarki. sonradan gorduk o klipte masum masum aglayan hanim cadinin yellozun tekiymis, iraciymis. tamah da edilmedi daha sonra kendisine.
  • prince bey'in kendi şarkısına getirdiği sakin, iddiasız bir yorumu da mevcut.. 2 bölümlük hits albümün bir köşesinde, bir konser kaydı olarak dinlenebilir.. ney miş..
  • stereophonics yorumu damarda kan donduran cinsten.bir şarkı bu kadar yürekten icra edilebilir...
  • me first and the gimme gimmes'in çok başarılı coverladığı parça.
    yeni albümleri take a break'de yer alacaktır.
  • yıllar sonra hiç olmiycak bi zamanda* mtv de karşıma çıkan,
    artık ağlayamayan bünyemi kasılmalarla karışık deişik bi vaziyete sokan müthiş şarkı.
  • şebnem ferah ın konserinde * başarıyla yorumladığı şarkı.
hesabın var mı? giriş yap