• geri alamayacagi sozler sarfeder hiçadam, parca parca olmustur artik eksiltecek bir sey kalmamistir, gelecek onunde uzanir ama gecmiste atamadigi adimlar gelir hep aklina, elinden kacip gitmesine izin verdigi gune lanet eder. kadin onun soyledigi sozlerin hepsine inanmistir zamaninda, ama gunun birinde artik daha fazla bekleyemeyecegini farkeder ve arkasini doner ve cikar gider. hiçadam iki kisilik bir hucreye benzeyen evinden bos bakislarla uzaklara bakar, kadin kacabilmistir kendi hucresinden, hiçadam terkedememistir guvenli hucresini, ama unutan bir gun hatirlamaya mahkumdur. "ne oldu hiçadam bir sey mi oldu, nedir seni rahatsiz eden hi?" diye sorarlar adama. eski sevgilin seni istemiyor artik (evet istemiyormus), artik sana hos sozler soyleyip seni pohpohlamayacakmis kendini iyi hissedesin diye, cunku sen ihanet etmissin ondan once esas kendine, sen gunese uctugunu sanmistin herhalde ama oyle degilmis hiçadam, yan madem oyle, yan yan yan*, bir durum mu var hiçadam, bu isler boyledir iste, uzanip tutmazsan kaciriverirsin elinden*.
  • californication ekibinin, hank moody'nin mektubuna (s2-e10) fon müziği olarak seçip beni ağlattığı şarkıdır.
  • californication'ını benim için bir daha zirveye çıkaran, dün yayınlanan bölümünde beni benden alan şarkı.
  • dun gece anlasildi ki bu sarki seneler sonra tekrar dinlendiginde bile ,bunyenizi ortadan ikiye bolebiliyor ,ugras dur yapistir zaten isin ne baska!
  • kaybedenleri ve hep kaybedecek olanlari anlatan sarkidir.
  • kendisi lise yillarinda evimin sokagindan geciyor iken ben de lise yillarimda onun evinin sokagindan geciyormusum. evlerimiz eski liselerimizin komsulariymis meger.
  • once divided...nothing left to subtract...
    some words when spoken...can't be taken back...
    walks on his own...with thoughts he can't help thinking...
    future's above...but in the past he's slow and sinking...
    caught a bolt 'a lightnin'...cursed the day he let it go...

nothingman... (2x)
    isn't it something?
    nothingman...

she once believed...in every story he had to tell...
    one day she stiffened...took the other side...
    empty stares...from each corner of a shared prison cell...
    one just escapes...one's left inside the well...
    and he who forgets...will be destined to remember...oh...oh...oh...

nothingman... (2x)
    isn't it something?
    nothingman...

oh, she don't want him...
    oh, she won't feed him...after he's flown away...
    oh, into the sun...ah, into the sun...

burn...burn...
    nothingman... (2x)
    isn't it something?
    nothingman...
    nothingman... (2x)
    coulda' been something...
    nothingman...
    oh...ohh...ohh...
  • pearl jam ın 1994 tarihli vitalogy albümünden bir parça. müzik otoriteleri tarafından favori gösterilen parçalardan birisi olmasına rağmen yine de gerçekten iyi bir parçadır.
  • "once divided, nothing left to subtract" diye girer, zaten ordan sonra ne olduğunu da fazla hatırlamazsınız. gong çalar çalmaz kroşeyi vurmuş, sizi yere sermiştir...
  • müthiş şarkıdır, aynı zamanda kasvetlidir de. beni pearl jam'e ısındıran black'ten sonra ki ikinci şarkıdır.
hesabın var mı? giriş yap