şükela:  tümü | bugün
 • nds diye kisaltilan, undernet'te çet yapmasi için ögrenci yetiştiren bir okul...
 • eskilerin kız lisesi, şimdilerde karıştı ama adı hala çok feminin.
  sıkı disipliniyle korkulu bir okuldu, içerde sıkı bir otorite altında eğitim görenler okul dışına çıktıklarında ortama uyum saglayamaz, şaşkın ve aşırı hareketlerde bulunurlardı.
 • calikusu filminin cekimleri disinda acik tutulmamasi gereken egitim kurumu
 • ismini olusturan kelimeler n d s harfleri ile basladıgı için ilkokuluna neslin degisen sesi adını veren egitim kurumu
 • dame de sion'dan en önemli farkı müşterileri olan mekandır. 24 saat açık olan mekanda, sion şehrinde yetiştirilen sebzelerden oluşan yiyecekler, şarap ve genetik mühendislerinin yetiştirdiği kompakt montofon'lardan elde edilen sütten mamül peynir sunulmaktadır. katılanların büyük bir kesimi vejeteryan olsalar da, peynir konusunda sorun çıkmamaktadır. buraya gelen kişiler morpheus öğretilerine sıcak bakmamakta, ve varolmanın dayanılmaz sancılarından kurtulmak için matrix'e dahil olabilmeyi hayal etmektedirler. onlar için matrix hazzın doruğudur, çünkü yaşadıkları mekan gibi sıkıntı ve ezilmişlik barındırmamakta, aksine kapital ve güç ilişkileri bünyesinde yaşamın olanca hızla sürdüğü ve insanların kendilerini mutlu edebilecek nesne ve olguları kendileri belirleyip elde ettikleri bir mekandır.

  mevzu bahis restoran-bar'ımızın gurmeleri gastronomi eğitimini matrix'te almış, fakat sonradan morpheus diktasına karşı çıkarak toplum tarafından dışlanmayı yaşamış kişilerdir. eski database'lerden elde ettikleri prospektüs'lerin hepsini kullanamıyor olsalar da(ham madde yetersizlikleri nedeni ile) gelen müşteriyi memnun etmek için maksimum çabayı sarfetmektedirler.
  müziklere gelince; ortama hakim olan müzik ise ağırlıklı olarak geç dönem romantiklerinden anton dvorak, gustav mahler ve edvard grieg'dir. bununla birlikte ortaçağ-rönesans döneminin olgun barok tandansına kendini bırakmış bestecilerinden heinrich schutz, domenico scarlatti de olduğunca bol miktarda dinletilmektedir. ayrıca özel gecelerde yine geç romantiklerden sergej rachmaninoff ve piyotr ilyich tchaikovsyky ve modest mussorsgsky dinletileri olmaktadır.
  yakın zamanda ise arşivler konusunda yeni keşiflerin gerçekleşmesi ile 20'nci yüzyıla giriş dönemini temsil eden igor stravinsky ve carl orff da play listlere eklenmiştir.
  mekan sahibinden aldığımız bilgilere göre data recovery işlemleri bu hızla devam ettiği takdirde önümüzdeki hafta içinde erken romantiklerden franz schubert ve ludwig van beethoven'da listeye eklenecektir.

  dekorasyon konusunda fakir sayılabilecek mekanın temel dekorasyon unsuru kazma ile şekillendirilmiş granit ve mermer. duvarlarda antik dönemlerin de öncesini anımsatan boyalı el izleri ve ilk çağ tandanslı avcı resimleri mevcut. mekanda fresk ve gravür hadisesine oldukça çok özen gösterilmiş. ve ilginçtir dip taraftaki kral masasının tepesinde de bir osmanlı minyatürü görülmekte.
  tablo bulunmayan mekana yakın tarihte sentetik kumaşa basılmış resimlerin getirileceği bildirildi.
  iyon döneminden kalma sütünlar ve zemine döşenmiş roma tipi parkeler yardımı ile her ne kadar soğuk da olsa klasik ötesi bir tad yakalanmış.

  benim kişisel tavsiyem salı ve perşembe günleri sunulan açık salata büfesi. çeşit sayısı ve lezzet açısından oldukça tatmin edici olan büfe, fiyatlardaki düşüklüğü ile de cep yakmıyor.
 • harbiye de bulunan zamaninda sadece kiz okulu olarak anilan ve de okul cikislarinda sadece erkek cinsiyetini görebileceginiz okul. icinde okudugum 8 sene boyunca bunalima girdigim gunler guldugum gunlerden daha fazla da olsa hayata dair insana cok sey kattigina inandigim, mudurlugunu m. tampigny ve de beni bile gömebilecek yasta olan gonul orhonlu' nun paylastiklari, eskiden hastane olarak da kullanilan okul.
 • beyaza boyandıktan sonra bana gelinlik giymis gibi geldi. acaba soeur'ler toptan evlenmeye mi karar verdiler diye düsündüm. ola ki moon sekti okulu satin almistir diye geçti aklımdan...
 • eski bir ogrencisinin agzindan : nds kizlari ya rahibe olurlar ya da orospu

  karma olmasiyla birlikte eski tadi kalmamistir.
hesabın var mı? giriş yap