şükela:  tümü | bugün
  • başlık sınırı nedeniyle kısaltmak zorunda kaldım. tam hali “ notre dame katedrali yangını vesilesiyle sosyal medyada eski fotoğraflarını paylaşıp prim kasan insanlar.”

dün tarihin önemli eserlerinden biri olan dame katedralinde bir yangın meydana geldi. duyarlı her vatandaş gibi üzüldük. ama sonra örtülü bir akım başladı resmen ve insanlar intagramda her zamanki gibi like alma yavşaklığıyla fırsat bu fırsat diyip yurtdışına gittiğinde götü boklu telefonuyla notre dame’ın önünde çekildiği fotoğrafı paylaşmaya başladı ve samimiyetsiz etiketler kullanarak sanki notre dame, tarihi eser vesaire siklemedikleri halde ölmekte olan bir yapı üzerinden prim kasmaya devam ettiler. benim sosyal çevrem mi böyle yavşak yoğunluklu yoksa genel olarak böyle tipler çoğunlukta mı sizlerin takdirine bırakıyorum. sırf şu olaydan bile sosyolojik bir tez çıkar diyip ilgili arkadaşlara yönlendiriyorum.
  • "83 gün önce oradaydım, valla şansa yaşıyoruz." diyen dallamanın yandan yemişidir.
  • anladık arkadaşlar hepiniz ikiz kulenin önünde poz verdiniz bir zamanlar, anladık hepiniz çok geziyorsunuz, anladık hepiniz gezginsiniz. yeter anladık
  • ünlü biri ile çektirdikleri fotoğrafı, kişi ölünce paylaşıp 'çoq qüsel zamanlarımız olmuştu, seni chok ozleyecegim :..(' diye paylaşanların önden yemişidir.