şükela:  tümü | bugün
 • yikici olmayan ama canli bir tek yaratik birakmayan bomba ce$idi..
 • blast degil radyasyon etkisi guclu bir silah. atilan yerden uzak durmak lazim derim ben.
 • toplumsal antibiyotik.
 • (bkz: jack welch)
 • madem böyle bir teknoloji var neden japonlar alıp küçültmüyor acaba?
  hani yumruk kadar olsa atsak mutfağa banyoya hamam böceğiydi fareydi kalmasa pir-u pak olsa mutfaklar di mi?
  zaten hamam böceğini araba kadar yapsak tanktan farkı kalmıyor
  hani fareleri insan kadar yapsak piyade olurlar mı bilemiyorum
  zate 12den sonra eski hallerine dönüyolarmış
  kül kedisi öyle dedi
 • aynı zamanda almanların küçültüp vibratör adı altında piyasaya sürdüğü bomba çeşididir ki almanların vahşetinin en büyük göstergesidir japon versiyonunun aksine anında etki gösterir alın vibratörü açıkkan böcek yuvasının üstüne koyun iki dakikada aşağı doğru kazıp bütün karıncaları öldürür bu yüzden gayler ve kadınlar üzerinde kullanılmaktadır
 • aziz nesin'in yüz liraya bir deli kitabında bulanan guzel bir yazi.bu yazi yuzunden zamanın mizah nedir bilmiyen yazarlarindan baya bir tepki almistir ama her zamanki gibi kendisi kaale almismidir almamistir.
 • şiddetli ışımaya maruz kalanlar en iyi ihtimal ile komaya girip, 48 saate içerisinde ölür. bunun dışındaki ölümler bir hafta ile bir ay arasında değişen bir süre zarfında gerçekleşir.
  ışıma anında ölüm getirmez, beyin fonksiyonları tamamen durmaz fakat ani bilinç kaybına sebep olabilir. duyulan acı o kadar şiddetlidir ki bilinci yerine gelen hasta acıdan dolayı yeniden bilincini kaybeder.
  ışımaya az miktarda maruz kalanlar ise aylar içerisinde ölür, sağ kalanlarda ise son ana kadar yüksek derecede kanser riski oluşur. ayrıca yine ışımaya maruz kalan herşey radyoaktif hale gelir.

  tüm bunların dışında nötron bombası genetik bir silahtır. bombaya maruz kalıp ölmeyenlerin dna yapıları bozulur. gelecek nesiller sakat doğar veya çok yüksek kanser riski taşır.
  yıkıcı gücü olmamasına rağmen klasik** nükleer silahlardan daha uzun süre etkilidir. ortaya çıkan radyasyon çok daha fazla ve uzun sürelidir.
 • bilinen en tehlikeli silahtır. atom bombası ne kadar emsal sayılabilecek kadar radyasyon yaysa da zaten radyasyonuna maruz kalan bir çok kişi olayı anlamadan buharlaşır. diğer taraftan nötron bombası, kişilerin kuşandıkları zırhları bele kendilerine karşı silaha dönültürür. bunun yanında toprağı ve civar binaları birer radyoaktif kaynağa dönüştürdüğünden civarda yaşamayı olanaksız kılar. bu durum ne kimyasal, ne de biyolojik silahlarda bu derece tehlikelidir.
hesabın var mı? giriş yap