şükela:  tümü | bugün
  • splenomegali ile birlikte ise diğer tüm seçenekler elendikten sonra romatoid artrit tanısı bile koydurur. ben bu gün bunu gördüm.
  • yaşlılarda da görülen bağışıklık yanıtının zayıflamasına yol açan (özellikle enflamasyonun) durum.
  • 7 aylık minik kelebeğimizin savaştığı hastalık.

    ateşin aniden 40 dereceyi görmesi ile başladı herşey.kan tahlili neticesinde nötrofil seviyesinin 0.01 çıkması, ve hastanede geçen 10 gün.taburcu olup değerlerin yükselmesini takiben tüm aile bireylerinin sözleşmiş gibi grip olması, bebeğin de bundan etkilenmesi ile tekrar hastaneye yatış serüveni.ilk 2 günlük antibiyotik tedavisine henüz yanıt vermedi minik meleğimiz.dualar, gözyaşları, umutlar..bekliyoruz yarın yapılacak kan tahlilinde nötrofillerin artmasını.çok ama çok zor bir süreç.fayda alınamaz ise tedaviden, ılık örnekleri vs derken tünelin son çıkışı ılık nakline kadar gidebiliyor.oysa o kadar güzel, o kadar tatlı, o kadar habersiz ki herşeyden..kan alınırken ve damar yolu takılırken attığı çığlıklar en sert insanın bile içini kahreder..ne diyelim, allahım sen minik kelebegimizi bize bağışla..
  • dün kızım sebebiyle öğrendiğim ve hayatımıza giren hastalık.
    son 3 haftadır, tekrarlayan ve antibiyotik iğne tedavisi ile geçici olarak geçen enfeksiyonun, dün itibariyle netrofil sayısının sıfıra ulaştığını öğrenmemiz ile başka bir boyuta evrilmesiyle bu teşhis konuldu.
    umarım kimsenin çocuğunun başına gelmez bu illet, daha şimdiden tükendik.