şükela:  tümü | bugün soru sor
 • amerika'da yaşayan, kendisini "a beginner qur'an student" olarak niteleyen bir muslim brother.
  bana öyle geliyor ki allah'ın hikmet verdiği kişilerden. vaazlarında, sohbetlerinde derin ve dakik bir hikmetin, kuşatıcı bir rahmetin içinize dolduğunu hissedersiniz. akıcı, anlaşılır ve tatlı konuşur. en karmaşık meseleleri bile sade ve vazıh bir üslupla açıklar. dinlemek, dinletmek lazım.

  bir örnek olarak: the healthy marriage

  şurada da manevi seyrinden bahsediyor: muslim who turned to be atheist and back to islam
 • son bir iki yildir adini sik duydugum genc bir ilahiyatci, hatip. soyle bir sitesi mevcuttur. kuran tefsirleri uzerine sohbetler veriyor. yanilmiyorsam amerikada ikamet ediyor. arap ya da pakistan asilli bir amerikali olsa gerek.
 • 7-8 yaşında olduğunu düşündüğüm kızına her gün 15 dakika arapça dersi verip, bu dersleri videoya kaydederek arapça öğrenmek (veya dil nasıl öğretilir görmek!) isteyen herkesin hizmetine sunan süper baba-öğretmen.
  bayyinah.tv adresinden ilk 5 videoyu ücretsiz, gerisini yılda sadece 112 dolara edinmek mümkün. bu videolar günüme, hayatıma nasıl renk, nasıl anlam kattı anlatamam! *
 • 35 yaşında olup 6 çocuk babasıdır. ingilizce, arapça ve urduca vaaz edebiliyor. dua ediyorum ki allah uzun ömür versin.

  güncelleme: 37 yaş, 7 çocuk babası. hala dua ediyoruz :)
 • günümüz yaşlı hocalarının sürekli geçmişe yönelik sohbetlerini düşünürsek, bu beyefendinin günümüze ve gençliğe ilişkin sorunlar hakkında yaptığı sohbet gerçekten tatmin edicidir, ne bileyim bulunduğu ortamdan mıdır yoksa kendisininde genç olmasından mıdır nedir bilmem ama, gerçekten hoş bir üslubu var.
 • mekteb-i suffa sayfasının videolarını paylaştığı sayede kendisini keşfettiğim, kur'an tefsiri yaparken güncel örnekler vererek herkesin rahatlıkla anlamasını sağlayan sempatik bir hatip.
 • müslümanken tekrar müslümanlığı öğrenmeme vesilen olan insan. tabiri caizse quran'la tekrar tanışmama vesilen olan birkaç insandan biri.
  örnek videolar :
  http://www.youtube.com/watch?v=ckekmfeb3p8
  http://www.youtube.com/watch?v=dxde65_lmho

  bir kısım ingilizce ve türkçe videoların derlenmiş hali için :

  link: [http://www.eyyuhel.com/?videostags=nouman-ali-khan http://www.eyyuhel.com/?videostags=nouman-ali-khan]
 • bizim klasik müslümanları uyuşturan hocalar gibi gazze için, "ıf you can attend a peaceful protest in solidarity with the people of gaza and as a statement against state sanctioned crimes, do so." demiş.
  siyonizm karşısında gazzeliler için bu sakince protesto edin ve ölümü bekleyin demek kibarca.

  diğer taraftan khan, hz harundan beri devam edip gelen yahudi kabilesi ve yahudilerin sıkça aldıkları soyadlarından biri olan "kohen" isminin farklı bir söylenişi(webe göre cermenleşmiş hali).
  diğer taraftan nouman yahudi isimlerinden neuman 'ın türevlerinden biri.(webe göre bu da cermenleşmiş hali)

  pakistanlı filan olduğu yazıyor fakat ben kendisine ve o tipik burnuna şüpheyle bakıyorum.
 • iphone podcast uygulamasından bayyinah podcast den dinlenebilen hatip