şükela:  tümü | bugün
  • çok basit bi algoritması var:

karşında adam var--> topu sağa çek, şut çek.

karşında adam yok--> aut çizgisine kadar deliler gibi koş.

defans arkasına koşu yapan adam var--> error.

koşu yoluna top isteyen adam var--> error.

sol bekle ver kaç yap --> error.
  • galatasaray'a transferi için ödenecek bonservis bedeli yalan yanlış saçmalanan futbolcudur.

-kayserispor ile 8 milyon euro bonservis bedeli üzerinden anlaşıldı.
    -noureddin amrabat'a 4 yıl için, sırasıyla, 1.6 milyon euro, 1.7 milyon euro, 1.8 milyon euro ve 1.9 milyon euro yıllık garanti ücret ödenecek.
    -fakat amrabat yıllık ücretinin 1 milyon euro'da sabitlenmesini ve bu şekilde 8 milyon euro'luk bonservis bedelinin 3 milyon euro'sunu kendi cebinden karşılamayı istedi.

yani azizim; bazı futbolcular başkaları tarafından teklif edilenin yarı ücretine ve bazıları da bonservisini kendi ödeyerek geliyor bu takıma.

arz ederim.

şimdi dağılabiliriz.

edit: kap bildiriminden görüleceği üzere; transfer sözleşmesine göre, kayserispor kulübü'ne ödenecek olan bonservis ücreti üzerindeki %10 paya tekabül eden 800.000 euro tutarındaki alacağından da feragat etmiştir.

(special thanks to: bir kac yazar once)
  • yıldırım demirören bile 15 milyon euro vermez.

gelin 20'de anlaşalım der ve giydirir siyah-beyazı.
  • adıylada kayseriye uyum sağlayabilecek oyuncu. nöördün amrabat
  • mesut özil'in real madrid'e 18 milyon €'a, hadi o eski shaqiri 12milyon €'ya reus 17 milyon €'ya kagawa 15 milyon €'ya gitmişken bonservisine 15milyon € istenen adam. başka da diyeceğim bir şey yok.
  • soldan ceza sahasına girip ne yapmaya çalıştığını anlayamadan sezon bitti amk.
  • mete düren ve abdullah kiğılı'nın izin vermesi halinde malaga'ya kiralanacak oyuncu.
  • galatasaraylı bir spor sektörü çalışanı olarak hikayesinde kayserisporu sonuna kadar haklı bulduğum futbolcu. köle ticaretiyle değil , hukukla alakalı bir konu. bir sözleşme yaptıysanız , bunun yükümlülüklerini yerine getirmek zorundasınız. bu da öyle canınız istediği zaman " köle ticareti mi lan bu , ben gidiyom " deme hakkını size vermez ; vermemektedir. adama sorarlar; 125 yıllık kontratı " release clause" koydurmadan imzalarken neredeydi o kafan diye. sen 3 kuruş fazla para kazanmak için önüne sürülen herşeyi imzala ; ondna sonra bu köle ticareti değil , istediğim yere giderim. kontratın bitmeden hiçbiyere gidemezsin kardeşim ; lan daha taahhütüm bitmediği için digiturkle yaptığım kontratı bozamıyorum, öyle kolay mı yaptığın 3-4 milyon dolarlık kontrattan s.kerin la diye çıkmak. iş yaptığınız firmalara bir çekin bakalım amrabat2ın kayseriye çektiği muameleyi görün bakalım adamı ne hale getiriyorlar. nba'de kaç gere gördünüz ; " s.kerin la bana ne beni new jersey'e gödnderdiyseniz gönderdiniz, ben gibip sacrementoda oynicam " diyebildi mi mesela mehmet okur ? 2-3 hatrı çok sayılan adam dışında var mı böyle bir hadise? ticaret kuralla yapılır güzel abicim; öyle elini kolunu sallayarak her istediğin yere gidemezsin.
  • düğün davetiyesi gibi bir bildiriyle transferi netleşmiştir.

http://www.galatasaray.org/kulup/haber/13933.php

peşin not: galatasaraylıyım lan vurmayın.
  • şimdi gecenin bu saatinde beni deli sikmişcesine bu adamı savunacak olmam cidden enteresan gelebilir ama bu adamın oynadığı maçları sağlıklı bir çift göz ve işlevli bir beyin zarıyla izlemiş her insan eminim benimle aynı duyguları paylaşır, bu yazıyı yazardı.

şu amına kodumun dünyasında bazı insanlar yaptıklarıyla veya yapmadıklarıyla hiçbir zaman kimseye yaranamazlar. bu adam da böyle bir şanssızlığı yaşamakta olan bir adam.

yarrak kafalı galatasaray taraftarı her maçın son 30 dakikasında oyuna girip bi defansa bi kendi alanına yardıran, bulduğu boş alanda rakibin anasını siken şu beşeri ''bekleneni veremeyen'' olarak niteliyor ya cidden çileden çıkıyorum.

http://www.transfermarkt.com.tr/…spieler_55619.html

alın bakın bu adam maç olarak toplamda 40 maç görmesine rağmen oynadığı toplam dakika sayısı oynadığı maçların toplam süresinin yarısı bile değil.

performans 10 asist 1 gol.

bence gayet yeterli. ki bu 10 asistin 3 tanesi şampiyonlar liginde.

şimdi yarrak kafalı galatasaraylı taraftarı çıkıp diyor ki 8.5 milyon verdik. bok gibi oynuyor bilmem ne.

senin gelmesine halaylar çekip fenere çalım attık dediğin hamit bu adamdan fazla top oynamasına rağmen performansı ;

http://www.transfermarkt.com.tr/…/spieler_1792.html
    hamit'in maç içindeki aksiyonlarından bahsetmiyorum bile, zira ayağındaki her top ezilip kaptırılmaya mahkum. her maç bu böyle.

neyse.

şimdi sadede geliyorum;

bu adama kötü futbolcu, isteneni veremedi diyen adamın amına koyayım afedersin. senin toplamda 20 maçlık süre oynattığın futbolcunun takıma toplamda 11 gollük katkı yapması yeterli{ilk sezon mevzuu da var}.

dahası bu adamın şu performansta hiçbir ama hiçbir suçu yok, tamamen adam bolluğundan kaynadı gitti ki emre çolak da aynı kaderin yolcusu. işte bu yüzden bu adam ağzıyla kuş tutsa yaranamaz. bu ''kötü topciiiii'' diyen amcık ağızlıları o yedek kulübesinde gole umutlandıracak 3 adamdan biridir. zira ben bu adamın girdiği her maçta sol kanadın aktığına [bazen sağda da yardırıyor] şahit oldum.

varsa daha efektif argümanlar alayım.

zira ben bu adamın eleştirilmesine tahammül edemiyorum.

hesabın var mı? giriş yap