• kaynarca'da bulunan bir superonline bayisi.

bakın 28 yaşındayım, gerek özel hayatımda gerekse iş hayatımda özel sektörden kamu kurumlarına kadar birçok yere işim düştü, birçok yerle iş yaptım ve fakat şuncacık ömrümde nova bilişim kadar müşteri memnuniyetinden uzak ve kendi kafasına göre işleyen, rezil bir kurum görmedim. kurum diyorsam da ağız alışkanlığından... daha çok, hmm ne bileyim, tarla gibi, bahçe gibi bir oluşum.

anlatıyorum:

ocak başında oturduğum sitenin önünde stand kurmuş 2 satış temsilcisi bana 2 adet internet kampanyasınan bahsetti. zaten internet bağlatacağım için içlerinden bana uygun olanı seçip 10 ocak 2014 tarihinde başvurumu yaptım. 1 gün sonra kurulum için evime gelip binada "switch" olmadığı gerekçesiyle kurulumu yapmadan gittiler. bana satışı yapan satış temsilcisini arayıp bilgi istediğimde "evet yaa, sizin blokta öyle bir sorun vardı, unuttum söylemeyi" cevabını aldım. ulan dalyarak, bunu da unutacaksan sen ne iş yapıyorsun? ortada sattığın şeyin işlevsiz olmasına sebep olan bir problem var ve sen bundan bahsetmeyi unutuyorsun. meyve suyu satıp "ama içilmiyor" demekten bir farkı yok.

neyse bunun üzerine sinirlenip ttnet'e başvurmak amacıyla başvurumu iptal ettim. (herhangi bir kurum yerine ttnet'i tercih edeceğim 40 yıl düşünsem aklıma gelmezdi. rezilliği siz düşünün) fakat öğrendim ki bulunduğum sitede ttnet'in fiber altyapısı yokmuş. göt oldum yani. sike sike superonline'a başvuracağım. sonrasında defalarca hem merkezi hem bayiyi aradıysam da herhangi bir mantıklı cevap veya sonuç alamadım. merkez topu bayiye, bayi merkeze atıp durdu günlerce.

aradan yaklaşık 1 hafta 10 gün geçti. ben bu işlerin nasıl pislikle yürüdüğünü öğrendim bu zaman zarfında. meğer birkaç başvuruyu garantilemeden o "switch" denen zıkkımı getirmiyorlarmış. saçma gibi geliyor ama 3 bloklu bir sitenin, 2 ayrı girişi olan tek bir binasında oturduğum halde; b1'de olan zıkkımın b2'de olmaması, durumu benim açımdan inandırıcı kılıyor. b1'e takıp b2'ye takmamak ne lan?! neyse ben de dedim ki bari aktif bir başvurum olsun; başvuru yok gibi görünmesin. tekrar başvurdum. bu başvuruya 1 hafta 10 gün kadar herhangi bir dönüş almadım. :) ben yine bayiyi ve merkezi aradım ama topu birbirlerine atmalarından başka bir sonuç da alamadım. resmen ortada bir başvuru var ama kimse beni sallamıyor. (sebebini sonradan öğrendim.)

sonra bir gün merkezden bir yetkili beni arayıp başvurumun hala geçerli olup olmadığını sordu bana. "lan bu ne saçma soru?! yıldırıp başvurumu geri çekmemi mi istiyorsunuz? geçerli ulan!" demek istedim ama öyle demedim. "evet, geçerli." dedim sakin kalmaya çalışarak. sonra birkaç soru sorduk birbirimize. bu sorular esnasında öğrendim ki; bu nova bilişim 2. başvurumdan sonra da "adrese gelindi fakat switch olmadığı için kurulum yapılmadı." notu düşmüş. vay anasını ya! iş bu noktada gerçekten iyice çirkinleşti ama ağzını kırdığımın yerinde tek seçeneğim olduğu için elim kolum bağlı kendilerinden haber beklemekten baişka çarem yoktu. öyle olmadığını filan merkezdeki yetkiliye ilettim o esnada ama sikinde olduğunu sanmıyorum.

neyse efendim... yine günlerden bir gün yöneticinin yanına gidip konuyu aktarmaya karar verdim. site yeni bir site sonuçta, belki bir bildiği vardır, bir yolu yordamı vardır diye danışmak istedim. yönetici yoktu ama satış ofisinden bir görevlinin arkadaşı da (b1'de) birebir aynı problemi yaşamış ve onun işini sözde biri halletmiş diye bana bir numara verdi. kendisi de beni yaklaşık bir 2 hafta oyaladıktan sonra, yine -elbette- benim arayıp sormam üzerine "yaa siz global başvuru yapmışsınız, ben yardımcı olamıyorum" gibi abuk bir cevap verdi. yani kendisi üzerinden değil de; direkt çağrı merkezinden başvurmuşmuşum da yardımcı olamıyormuşmuş o yüzden. ulan 2 haftadır napıyosun o zaman? ben aramasan ne zaman söylemeyi planlıyordun bunu? içimden bela okuyarak kapadım telefonu. başvurumu iptal ettim. çocuğu tekrar arayıp onun üzerinden tekrar başvurdum. (amk!) bu başvurudan sonra da yaklaşık 1 hafta 10 gün bekledim sanırım. artık inanın süreler aklımda değil. tek bildiğim ocak ayının başından beri evime parası neyse verip internet bağlatmaya çalıştığım. sanki bedava istiyoruz lan!

neyse sağolsunlar bu cumartesi (22 şubat 2014) gelip bağladılar internetimi. cumartesi geçti, pazar geçti, az önce otururken bana turkcell sinema paketi için bir şifre vermediklerini fark ettim. merkezi aradım. tabii ki bayinin vermesi gerektiği için bayiyi aramam gerektiğini ilettiler. önce çağrı merkezindeki yetkiliye bayiyle ilgili bir şikayet kaydı açtırıp her şeyi başından itibaren anlattım (işe yarar mı bilmiyorum ama en kötü dertleşmiş oldum) sonra bayiyi aradım, ilk andan itibaren "bekleyenler arasında ilk sıradasınız" demesine rağmen tam 5 dakika bekledim ve telefon kendiliğinden kapandı. konuşamadım. :) sonra benim işimi hallettiğini sanan çocuğu arayıp durumu anlattım. bu şifrenin 3 gün içerisinde kurye ile evime teslim edildiğini fakat işim görülsün diye(!) yarın arayıp bana telefonla şifremi vereceğini söyledi. oha amk! fiber internet satıp şifreyi zarfla adrese postalamak ne lan?! şifrenin ucunda da "vizyondan yeni düşmüş" filmler var ha. sanırsın mücevher oldu banka kasası şifresi. vay babanın kemüüne diyip kapadım telefonu. yarın şifremi alacağım kısmetse.

uzun lafın kısası, 10 ocak 2014'te, üstelik de tanıtımlarını yapıp başvuru aldıkları bir stand vasıtasıyla yaptığım internet başvurusunu, tam 3 ayrı başvuru yapmak suretiyle 22 şubat 2014'te sonuçlandırabildim. hatta sonuçlandıramadım hala. aslında parasını verip aldığım hizmeti şifrem olmadığı için kullanamıyorum.

bir de telefonuma "turkcell superonline ile işlemlerinizi ışık hızında hallettiniz" mesajı attılar, iyi mi? sizin yaptığınız, yapacağınız, verdiğiniz vereceğiniz hizmete ışık hızıyla...

neyse öyle yani.

evime zorla internet bağlattım amk. resmen zorla!

alnıma böylesi yazılmış demek ki. alın çizgisinden öteye gidemiyoruz.*
  • her gün arayan, işi artık tacize vardıran şirket. ne kampanyalarını, ne ürünlerini istemiyorum. fakat anlamıyorlar. sistemden çıkarıyoruz numaranızı diyip tekrar arıyorlar. engellemek tek çözüm artık.
hesabın var mı? giriş yap