şükela:  tümü | bugün
  • ilk bakışta bana feci kazık çağrışımı yapmış alışveriş sitesi.

ilk bakış: http://www.cimri.com/…-160-gb-mp3-player-siyah?ad=1
  • kendilerinden hdmi girişli 21.5" full hd monitörü 365 tl'ye satın aldığım günden bu yana benim için ayrı bir yeri olan sitedir. hızlı sistem'le alakaları var gibi görünüyor.
  • müşteri memnuniyeti ve hız konusunda oldukça başarılı bir alışveriş sitesi. aldığım ürünü hemen kargoya vermeleri, siparişin başından sonuna kadar her aşamada hem mail, hem de sms yoluyla bilgilendirme mesajı göndermeleri oldukça takdirimi kazandı. ayrıca ilk alışverişim olması sebebiyle hediye olarak kupa bardak yollamaları ayrıca hoşuma gitti. eğer popülaritesi arttıkça bozulmazsa oldukça iyi yerlere geleceklerdir.
  • gittigidiyor'dan da hepsiburada'dan da daha iyi hizmet veren alisveris siteleri oldugunu ilk alisverisimle anlamis bulunmaktayim. daha iyi hizmete karsilik olarak daha pahali degil, daha ucuz.

ayrica: (bkz: novi pazar)
  • beni internetten alışverişle barıştıracak gibi görünen site.

bu sabah satın aldığım ürün için bugün kargoya verilecek yazıyor. üstelik aradığım başka bir ürünü de görünce hemen telefona sarıldım onu da alsam birlikte gönderir misiniz diyebilirim belki diye. telefona santral değil direk bir insan çıktı. hemen çözüm üretti. aramışken sabahki ürünü sordum bugün kargoya vereceklerini söyledi.

üstelik aradığım ürün için en uygun fiyat bu sitedeydi.

daha ne olsun.
  • saat 16.00'da siparişi verilen ödemesi yapılan ürünü, mesai bitim saatine bu kadar yakın bir saatte hemen kargoya verip mesaj atan site. şimdilik çok memnunum, bakalım ne kadar sürede nasıl gelecek. ups kargo ile anlaşmış olması ayrı bir güzel yanı.

edit: 1 mayıs günü kargo firmaları tatil oldukları için ürünümü sipariş verdiğimin ertesi günü öğlen 1'de getirdiler kabul ediyorum fakat beğenmediğim hususlar var. bunlardan bir tanesi faturadaki fiyat kutunun üzerinde belli olmasın diye not düşmüştüm nası iş ise fatura kutunun dışında teslim edilmiş böylece teslim almasını istediğim fakat fiyatını öğrenmesini istemediğim kişi fiyatını da öğrenmişti.
    diğer konu ise siparişim parfümdü, kutuyu açtım iyi güzel ama şişede kutudan izler mevcuttu kutunun rengi geçmişti nası olduysa. açıkçası biri bana böyle bir parfüm hediye etse nası iş lan şişeye bak çakma mı bu? diye düşünürdüm kendi kendime. bu yüzden parfüm distribütörünü değiştirmesi gereken site. sadece fiyat ve kargo süresinden memnun bıraktı.

edit 2: ürün teslimatından sonra anket doldurmuştum sitelerinde, aynı durumu orada da belirtmiştim, burdaki entrymi de görmüşler ve 2 paragraflık uzun bir yazı yazıp durumu açıklamışlar, parfümün orijinal olduğunu distribütörlerinden teyit edebileceğimi belirtmişler zaten kalıcılığı sayesinde orijinal olduğu hususuna varmıştım, sipariş teslimatından sonra müşterisiyle bu kadar ilgilenen başka bir site yok heralde. müşteri hizmetleri on numara olan alışveriş sitesi.
  • beni internet üzerinden alışveriş yapmaya alıştıran site. öyle ki şu an kullandığım dizüstü bilgisayarım, 2+1 ses sistemi, notebook dizüstü fanı vs. hepsini novabazar.com adresinden aldım ve gayet memnumum. müşterisiyle ilgili ve dürüst iş yapan bir firma.

fiyatlar konusunda bazen geri planda kalıyor nazarımda ama 3-5 kuruş pahalı olsun, kafam rahat olsun diyerek yine de buradan alışveriş yapıyorum.
  • genel olarak yapılan alışverişlerde pek sorun çıkarmayan online alışveriş sitesi. tabi ki istisnalar olacaktır ama diğer sitelerin durumu ortada. fiyatları da fena sayılmaz, bir şans verilebilir bence.
  • akakce.com da arattığım zaman istediğim ürünün en ucuzu burada görünüyordu. haliyle ekşi'ye baktım, eh dedim yorumlar guzel, zaten 3-5 güne bile ulaşsa sıkıntı olmayacak, yeter ki sağlam olsun.

velhasıl, iki gün önce öğleden sonra verdiğim siparişi dün öğleden sonra ulaştırmış bulunan nadide site.

üstelik gelmeden önce aradılar, müsaitseniz yarım saate kadar teslimatı yapacağız dediler. bu arada telefonda konuştuğum kişinin güler yüzlü olduğunu ve kibarlığını, saygısını ses tonundan resmen hissettim.

eh, müşteri memnuniyeti önemlidir diye boşuna demiyorlar. artık alışveriş yapacağım zaman ilk bakacağım site olacak. böyle devam edin, canımı yiyin.
  • akakce.com'daki sonuçlarda aradığım ürün en ucuz burada çıkınca sözlükteki yorumlar da şahane olunca tereddüt etmeden alışveriş yapmaya karar verdim. üstelik ürün hem hızlı hem de ücretsiz kargoydu. hemen üye olup sipariş kısmına geldim.

önce ücretsiz kargo denilen ürün için kargo parası eklendi sepete. durumu bildiren bir mail yolladım. ertesi gün sabah, hafta sonu olmasına rağmen, bir görevli arayıp "ücretsiz kargo" ibaresinin yanlışlıkla eklendiğini belirterek özür diledi, hatta hemen alacaksam beş dakikalığına ürünü ücretsiz kargo haline getirebileceğini söyledi. şaşırarak ve memnun olarak kabul ettim, son bir teyit için de ürünün hemen o gün gönderilip gönderilemeyeceğini sordum; çünkü "hızlı kargo" ibaresi vardı. ancak görevli, birtakım işlemlerin olduğunu, pazartesi ancak gönderebileceğini söyleyince neyse deyip kabul ettim ve üründen 2 adet satın aldım.

dedikleri gün ürün gönderilmedi. bunun üzerine salı günü yeniden bir mail yazdım, aradılar. birtakım aksilikler olduğunu, ancak o gün hemen göndereceklerini söylediler. gene eh peki dedim.

sipariş o gün değil, ertesi gün kargoya verildi. artık gelsin de nasıl olursa olsun dediğim için ses etmedim. kargo geldi, ürün güzelce paketlenmişti. ancak açıp denediğimde ürünlerden birisinin hiçbir özelliği diğerinin de bazı özellikleri çalışmıyordu.

şimdi iade etmek istediğimi siteye yazdım. kargoya verip göndereceğim. bakalım iade prosedürleri nasıl işliyor.

edit: bugün firmayı arayıp durumu anlattım. iade istediğimi söyledim. ürünün açıldığını iade alamayacaklarını söylediler. ürün bozuk olduduğu için iade ediyorum paketin açılması neyi değiştirir bozuk ürünü başkasına mı satacaksınız dediğimde sadece haklısınız diyebildiler. inatla servise göndermemi; onlar ürün bozuk derse iade alabileceklerini söylüyorlar. ürün elektronik alet ve herhangi sağlık sorunu yaratacak bir ürün değil. 7 gün iade hakkım var. paketten yeni çıkmış ürün için 1 ay teknik servis yolu gözlemek kadar saçma bir durum olamaz. onlar işi yokuşa sürdükçe ben de inat ettim. iade alacaksınız dedim. 1 saat sonra geri döneceklerini söyleyip kapattılar. bakalım bundan sonra nasıl hareket edecekler.

edit2: gerçekten de aradılar. hatta 1 saat bile olmadan. ama söyledikleri tek şey yasal hakkımı kullanamayacağım oldu. ısrarla ürünün teknik servise gönderileceğini, onların onayı olursa iade alınacağını söylüyorlar. bugün kendilerine iadeli taahhütlü iade istediğime dair dilekçemi yolluyorum. tüketici hakem heyeti işin içine girince tutumları ne olacak bakalım.

edit3: tam da bugün iadeli taahhütlü; siparişi iptal etmek istediğime dair dilekçe göndermiştim. az önce tekrar aradılar. ömrümde ilk defa böyle bir muamele gördüm. telefondaki kişi yönetimden aradığını, iadeleri incelediklerini, konuşma kayıtlarımı dinlediklerini ve benimle ilgilenen kişilerin bana yanlış bilgi verdiğini söyleyip özür diledi. bazı ürünlerde iadenin sorun olduğunu; ona rağmen müşteri memnuniyeti adına bunlarda bile iade aldıklarını; ki benim ürünümün hiç böyle bir sorunu olmadığını rahatlıkla iade edebileceğimi uzun uzun anlattı. açıkçası bu duruma memnun olmuştum ki beni asıl şaşırtan konuya girdiler. mağduriyetimi gidermek adına siz bize ürünleri gönderin, iade alalım; kabul ederseniz biz size aynı ürünlerin yenisini hediye olarak yollayalım dediler. fazlasıyla şaşırdım açıkçası. teklife teşekkür edip geri çevirdim. ısrar ettiler. 3. sefer de gerek olmadığını söyleyince bu sefer ürün bedelini hediye çeki olarak bana verebileceklerini söylediler. önce bunu da geri çevirdim ama sonunda kabul ettim. teşekkür ettim ve kapattık. hediye çekinde gözüm yoktu açıkçası, iade yaklaşımları bile beni memnun etmeye yetmişti ki verdikleri hediye çeki beni fazlasıyla cezbetti.

bu deneyimden sonra daha yüklü bir alışverişi gönül rahatlığıyla yapacağımı söyleyebilirim.

edit4: yüklü siparişimi de hızlı kargo olmamasına rağmen aynı gün göndererek beni mesut etmiş firma. tavsiye etmemek elde değil.