• istanbul'u yaşanması imkansız bir şehir haline getiren avm'lerden birisi daha ve son derece çirkin bir yapı... aynı zamanda mezarlığın tam karşısına evlendirme dairesi yapmak gibi son derece düşüncesiz bir hareketi de kapsamakta. merak ediyorum aynı gün ve saat dilimi içinde cenazesi olan insanlarla nikaha gelen insanlar o bölgede nasıl bir görüntü oluşturacaklar...
  • bugün battal başkanın yolsuzluk yaptığı iddia edilen şeridi gezdim. buz rezidans, erguvan sitesi, erguvan barış parkı iddiaları desteksiz değildi. neyse efenim girdik novada'ya.

kapıdan girdiğim gibi farkettim ki bu binanın en üst 2 katı olmamalıydı. ne biçim bir tavandır o. hemen karşına bakıyorsun macfit'in olduğu alan da fiyasko, balkonun etrafını kapatıp içeriye katılmış gibi eğreti. hele girişten tavana baktığınızda içiniz bir fena oluyor yükseklikten.

burger king'den başka franchise kalmamış foodcourt'ta. daha önce de milyon kere dendiği gibi nikah dairesini bodrum katına alıp avm'den ayırsan, en üst 2 kat yerine de 2 küçük sahne koysan bambaşka bir yer olabilirdi. vizyonsuzluk işte.

bir de mudo mudur nedir her yere eşya serpiştirmiş, elini atsan üzerinde etiketli eşya var giriş katta. garaj satışı zannettim, avm'yi tasfiye ediyorlar zannettim vallahi.

ha bir de son olarak, cevahirden bile daha beton. nerede lan yeşillik, insan serpiştirir biraz. otoparkın oradaki merdivenleri kaldırın ağaç dikin bari.
  • yakınındaki alternatiflerine göre
    günün hemen her saati sakinliği ile tercih edilebilecek avm.

hele sen dur bakiim bunun boku ne zaman çıkar.
  • otopark konusuna bir cozum getirmesi gereken avm'dir.
    ozellikle haftasonları hem nikah salonu kalabalıgı hem kofteci yusuf kalabalıgı nedeniyle, otoparkta yogunluk oluyor.

ama bu, milletin arabasını ortalık yere bırakıp gitmesini engellememelerini gerektirmiyor.
    engelli arac park yerlerine, acil cikis onlerine ve hatta normal otoparka parketmis aracları engelleyecek yerlere arac cekiyor bazı okuzler.

bir de, diyelim otoparktan iceri giriyorsunuz, eger migrosun onune cikan yuruyen hattan cikarsaniz guvenlik kontrolu var. ama oraya degil karsidaki asansore yonelirseniz guvenlik falan yok. haa, derseniz ki zaten guvenlik var da noluyor, ona da diyecek birseyim yok
  • etrafındaki palladium, brandium gibi ekıstıra ekıstıra cikis avmlerle karşılaştırıldığında daha mütevazi kalmasından mıdır, deveye diken olamamasından mıdır bilemem, ciddi kiracı kaybına uğramaktadır.

oysa öğle yemeklerinden özellike çok faydalı oluyordu bana,
    zaten kıstlı zamanım etrafına arabayı parkedebiliyor, olması 5 kat aşağı inmeden zırt diye kapalı
    otoparkına bırakabiliyordum arabayı.

yemekten sonra al kahveni eline yolcu yoluna

ama bugün farkettim ki - 1,5 aydır uğrayamamıştım - yemek alanının yarısı, terketmiş burayı.
  • food court katına adam akıllı, anchor denebilecek bir restaurant getirememenin cezasını çekiyorlar. getirdikleri burger king'in filan da durumu felaket ötesi.

(bkz: #39728678)

bu kadar güzel bir lokasyonda, bu kadar kötü yönetilen bir avm görmedim. kozzy kıvamında bir şeyler yapsalar gayet yeterli olacakken kotaramadılar bunu. ama sinema hamlesi muhtemelen toparlayacaktır. zira bölgede oturanlar için yürüme mesafesinde nitelikli bir sinema ihtiyacı var.
  • "sinemasiz"ligi kalbimi kirmis avm.

sinema olsa musterisi bol olurdu tahminen...
  • yemek katindaki restoranlari, 7 sinema salonu, bowling salonu vs. acmak icin kapatmislar sanirim. tam olarak nasil bir duzenleme yapacaklar bilmiyorum

ama su bir gercek ki, "plansizligin" en guzel orneklerinden biri olan avm.

acilmasinin ustunden 1 sene gecmeden revizyon gerektirdi.
  • bence köfteci yusuf bu avm'ye kira ödememeli, hatta avm köfteci yusuf'a ödese yeridir.

kesinlikle gidilmemesi gereken avm, eğer köfteci yusuf için gideceksiniz de hafta sonu gitmeyin. kapısında 100 kişilik sıra vardı, masa boşalsın diye bekleyen.
  • sadece köfteci yusuf,starbucks ve diğer bir kafenin açık olduğu kaderine terk edilmiş avm.
hesabın var mı? giriş yap