• novation'ın ağustos 2013 yılında, 1993 yılında çıkan bass station modelinin yenilenmiş/geliştirilmiş hali olarak piyasaya sürdüğü analog mono synthesizer.

25 tuşlu, iki oktav klavyesi var. midi in ve midi out'un yanı sıra mono out, kulaklık, sustain pedal ve ext in ve usb girişleri arkasında yer alıyor. iki osilatörünün yanı sıra bir de sub osilatörü olduğu için özellikle bas soundlarda iddialı bir cihaz. iki envelope ve iki de lfo (low-frequency oscillator - düşük frekanslı osilatör) ve de acid ve classic filtreleriyle geniş bir sentezleme aralığı var.

her biri 32'şer adıma kadar dört farklı sequence yazılabiliyor, ki bu konuda daha iyi birçok synthesizer olsa da kullanım amacınıza göre yeterli gelebilir. yine farklı şekillerde programlanabilen arpeggiator'ı da ufak looplar yaratmanıza olanak sunuyor. loopa aldığınız bu arpej ya da sekanslar üzerinde yine filtre, osilatör, metronom gibi değişiklikler de yapabiliyorsunuz. yani evet, stranger things'in jenerik müziğini üretebiliyorsunuz *

son olarak, malzeme kalitesine gelirsek, türk lirasıyla pahalı olsa da aslında piyasa şartlarında ucuz bir synthesizer olduğunu hesaba katarsak oldukça iyi olduğunu söyleyebilirim. kaliteli sert plastik kullanılmış, çok hafif ve en güzeli de, özellikle de benim gibi kocaman parmaklara sahipseniz, tuşlarının tam boy olması.

eğer key bass çalma merakınız varsa, ses sentezleme olaylarıyla ilgiliyseniz müthiş bir başlangıç sağlayabilecek bir cihaz. türkiye satış fiyatı mart 2018 itibarıyla 2500-2600 lira civarında, ben ise yurtdışındaki arkadaşlarımın yardımıyla thomann üzerinden, çantasıyla birlikte 1850 lira gibi bir fiyata mal etmiş oldum.

9/10
hesabın var mı? giriş yap