şükela:  tümü | bugün soru sor
 • rusya tarafından imal edildiği ileri sürülen, askeri nitelikte ve sinir sistemi üzerinde etkili bir kimyasal zehir
 • ruslar bu zehiri ingiltere nin salisbury kasabasında yaşayan ve ingiltere tarafına geçmiş eski rus ajanı ve kızının üzerinde ingiltere'ye soktuğu 2 ajanı vasıtasıyla geçtiğimiz mart ayında kullandı. baba ve kız hala hastanede.

  ingiltere'de aylar süren tartışmalar ve araştırmalar sonrası bu iki ajanın kimliğini, görüntülerini herşeyini belirledi. zehir ülkeye parfüm şişesinde getirilmiş.

  ve benzer zehir ile 1 ingiliz çifti temmuz ayında öldü. yine ortaya çıktı ki bu parfüm şişesi bir şekilde bu çiftin eline geliyor ve zehirlenip ölüyorlar.

  tabiki ruslar hatta putin kendi ağzından bunu yalanladı herşey ortada iken.

  daha sonra bazı rus pasaportlarının hacklenmesiyle ortaya çıktıki bu ajanların kullandığı pasaport numaraları ruslar tarafından devlet görevlilerine verilmiş. yine burdan bu ajanlardan birinin rütbesini kadar tüm gerçek kimliği ortaya çıkarıldı. ajanın adı anatoliy vladimirovich chepiga orduda albay rütbesinde ve çeçenistan ve ukrayna da yaptığı görevler nedeniyle bizzat putin tarafından devlet nişanı verilmiş.

  olaylar olaylar yani. rus devletinin bu kadar mafyavari ucuz hareket etmesi neler yapabildiklerimi ve nasıl yönetildiklerini göstermesi adına ibretliktir. tüm bu bilgilere rağmen hala yalanlamalarıda ayrıca yüzsüzlüktür.
  yine istanbul'da geçmişte yaşanan bazı cinayetlerinde kimler tarafından yapıldığını gösteriyor bu olay bize.bizde araştırılmıyor çok konuşulmuyor o ayrı.