şükela:  tümü | bugün
 • insülin kullanan hastaların hayatını kolaylaştıran insülin kalemini de üreten firmadır. türkiye distribütörü müşterilerine çok önem verir, gecenin bir yarısı arayıp telesektere hiç bir şey söylemeden telefonu kapatan hastalarına bile.
 • 80ler kitabina da rastladim. 90lar ve sonra 00lar ilginc olacak gibi. yayınevinin ismi de "ve gemi gidiyor"mus. arayip nereye gidiyor diye sorasim geldi:)
 • dokuz yasindaki oglumun, binasinin onunden geciyorken, "baba bunlar harddisk mi satiyolar?" dedigi sirket.
 • 1925 yılından * beri logo olarak apis öküzünü kullanan ilaç firması. logonun seçiminde eski bir avrupa eczacı geleneği olan eczanelerin hayvan sembolleri ile tanımlanması etkili olmuş.

  http://www.novoturk.com/…ge/document/apis_okuzu.asp
 • diyabet ölçüm cihazları ve şeker hastaları ile ilgili çeşitli bilgilendirme çalışmaları yürüten, türkiye ofisi akmerkez'de bulunan, danimarka merkezli
  bir sağlık firması.
 • diyabet ürünleri ve insülin uygulama sistemleri devi olan novo nordisk’in ceo’su lars rebien sorensen, türkiye’de ciddi fiyat düşüşleri olduğunu belirterek, “böyle devam ederse piyasaya 30 yıl öncesine ait daha eski teknoloji ürünü ilaçlar sunmak zorunda kalacağız” dedi.

  sorensen, türkiye’nin sosyal güvenlik anlamında çok hırslı hedefleri olduğunu vurgulayarak, bütün halkın ücretsiz olarak sosyal güvenlik kapsamına alınmaya çalışıldığını anımsattı. bu durumu sürdürebilen bir ülke olmadığını savunan sorensen, şunları söyledi:
  devlete fayda sağlamaz
  bu açıdan baktığımızda ilaç fiyatlarında özellikle düşüşler yaparak bu maliyeti aşağı çekme yönünde devletin politikaları olduğunu izliyorum. bunu saygıyla karşılıyorum. ama tek taraflı ve sürdürülebilir iş ortamı oluşturulmasında oldukça zorluk sağlayacak, uzun dönemde devlete fayda getirmeyecek bir sistem olabilir. ankara’daki görüşmelerimde bürokratlara fiyatlardan başka yöntemlere yönelinmesi, örneğin rasyonel ilaç kullanımının desteklenmesi gerektiğini söyledim. bunun için gene görüşmelerde tedavi alanı bazlı maliyet çalışmaları yapılması, ilacın dağıtımını sağlayan kanallara bakılması gerektiğini, özellikle eczane ayağında ilacın yanlış kullanımını önleyecek eğitimli kadroların olabileceğini ifade ettim. türkiye’de çok modern ilaçlar bulunuyor. ancak bu fiyat baskıları bu şekilde devam edecek olursa firmaların ileri teknoloji ürünü ilaçları piyasada bulundurmaları bir şekilde zorlaşabilecek.
  eskiye dönüş olabilir
  şu anda ürünlerimizi kullanan 500 bin hasta bulunuyor. bu hastalar daha ileri yatırımları hakediyorlar. haketmedikleri tek şey şu anda kullandıkları ilaçlardan 20-30 yıl daha eski teknoloji ürünü ilaçlara geri dönmeleri. ilaç fiyatları böyle devam ederse böyle bir ihtimal var. bunun olmasını tabi ki istemiyoruz. türkiye pazarını kesinlikle terk etmeyeceğiz. ama sunduğumuz ürünleri tekrar gözden geçirmemiz gerekebilir.
  piyasaya girmezdik
  şu anda insülin türkiye’de en taban fiyattan satılıyor. buradaki insülin fiyatları gibi tüm dünyada devam edecek olsaydık diyabet hastalarının daha iyi tedavi imkanlarına erişimini sağlayacak araştırma geliştirmeye yatırım kaynağı sağlamamız mümkün değildi. türkiye’de var olan insülin fiyatları yunanistan’ın yüzde 33 daha altında. biz ilk pazara girdiğimizde bu fiyat oranı teklif edilmiş olsaydı bu ürünleri buraya getirmezdik.
  eleman çıkarıyoruz
  yakın zamanda bu bölgenin yönetim merkezini atina’dan istanbul’a taşıdık ama merkezimizi ne yazık ki büyütemiyoruz. türkiye’deki çalışanlarımızla el sıkışıp yollarımız ayırmak zorunda kalıyoruz. ilaç fiyatlarındaki düşüş nedeniyle insan çıkarmak zorunda kaldık.
  .....

  http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/17336203.asp
 • batakligin kurutulmamasi icin elinden geleni yapip, sivrisinek tableti satan firmalara benzer... hastalara daha iyi tedavi imkanini saglayacak arastirma gelistirme icin insulinleri fahis fiyata satmak zorundaymis... lan 50 senedir ne gelistirdin allasen? hep ayni tedavi.

  kimse de cikip demiyor ki aga bu nedir?
 • oxford'a 150 milyon dolar değerinde araştırma merkezi kuracağını açıklayan danimarkalı firma.
 • burda tıbbi mümessillik yapan varsa birkaç sorum var. bana mesaj atarsa çok mutlu olurum.

  tanım: diyabet ilaçları üreten profesyonel şirket.