şükela:  tümü | bugün
 • sam taylor wood'un yöteceği, beatles'in efsane solisti john lennon'ın hayatını konu alacak olan film.
  2010 yılında gösterime gireceği soylenen film, john lennon'ın doğum yeri olan liverpool'da çekilecek. lennon'ın ergenlik dönemini konu alacak olan filmin oyuncu kadrosu henüz belli değil, arkadaşlar uğraşıyolar. sağlam kaynaklı olmamakla beraber kate winslet'in lennon'ın annesini oynacağı da riyavet ediliyor.
  filmin yapımcılığını ingiltere film konseyi ile birlikte ecosse films üstleniyor. bekliyoruz.
 • (bkz: i m not there)
 • 29 ekim 2009 da londra odeon leicester square sinemasinda dunya promiyeri yapilmis sam taylor woodun butun tutku ve heycaninin yansitmis bir ilkyapit. aaron johnson john lennon'i, thomas sangster paul mccartney'i, anne-marie duff julia lennon'i ve kristin scott thomas da mimi smithi oynuyor. oyunculuk son derece icten. gozunuzu ekrandan ayiramayacaginiz kadar guzel resmedilmis, kirpamayacaginiz kadar surukleyici, hem oyku, hem oyunculuk, herseyi yerli yerinde dort dortluk bir film.
 • fragmanını izledim şimdi. sanırım daha ziyade john'un çocukluğu ve beatles'ın ilk dönemlerine yoğunlaşılmış, aunt mimi'yi falan baya çok görüyoruz çünkü. yoko ono hiç yok. muhtemelen "yoko meselesine hiç girmiyim, yoksa bütün film boyunca onu anlatmam gerekir, en iyisi hiç bulaşmamak aga" diye düşünülmüş. aaron johnson john lennon rolü için iyi gibi, ama thomas sangster paul mccartney için kesinlikle fazla iğreti (eğreti?) durmuş, hiç sevmedim. merak ediyoruz bekliyoruz tabi, izliycez. ha bu arada trailer:

  http://www.youtube.com/watch?v=y6km9l1sqd0
 • recep ivedik ve türevlerinin 1000 sinemada 500 hafta vizyonda kaldığı ülkemde nowhere boy ise festival kapsamında gelir, bir iki sinemada misafir olur ve gider, işte benim ülkem!
 • film festivali kapsamında izleyebildiğim, john lennon hayatı üzerine kurulu bir film.

  severek izledik, hayran kaldık bir kez daha. film bitti, insanlar yerinden kalkamadı ve en sonunda beklenen alkışla ustaya saygı gösterildi. filmin sonu da bir o kadar trajikti aslında. hüngür hüngür ağlatırken aynı zamanda beatles söyletmeyi başardı.
 • last.fm'e ingiltereden girildiğinde, 3 4 ay öncesine kadar cayır cayır fragmanlarıyla karşılaşılan bir filmdi. türkiye'de yaygın gösterime girmemiş olması üzücü tabi. sanki lennon ingiltere'nin türkücüsü, o da sade ingilterenin. m..a k.y.m, şöyle uluslararası bir hissiyat, saygı duruşu falan bizim memlekete hiç uğramaz mı yahu? hayır lennon'ı şutladık tamam, bari bir ahmet kaya falan olsun, o da yok. hadi kahne bizanze bizleyelim ehi ehi ehi. recep ividik 1003 çok komik olum tığığığığığığ. üzülerek de eklemek lazım, rapidshare yakında imdada yetişir diyorum. evet ben bir bok böceğiyim.
 • en az bir saat erken biten pek güzel filmdir. biterken "duuur, bu hikayenin devamı olacaktı" diyorsunuz ama ne fayda.
 • mükemmel oyunculuklar içeren film. insanda bir dizinin ilk bölümü hissi yaratıyor ama maalesef değil. istanbul film festivalinde radikal izleyici ödülünün de adaylarından olduğunu hatırlatmakta fayda var.

hesabın var mı? giriş yap