• yemekleri bir bar'a göre aşırı kaliteli hazırlıyorlar. çoğu restoran gelip buradan hizmet ve lezzet dersi almalı. gelmişken müzik de dinlerler hem. işletmecisi de kral adamdır.
  • ankara'daki favori mekanım. şimdiye kadar hiç bir kusurlarını görmedim. içkiler güzel, yemekler güzel, ortam güzel, garsonlarla arkadaş olmak üzereyiz, e bunun üzerine fiyatlar da güzel. daha ne olsun. tebrik ederim, umarım aynen böyle devam ederler.

yalnız prizleri biraz aşağı biyere koysalarmış da telefonları şarja takınca havada sallanmasa daha güzel olurmuş. ama olsun, hala biçok yerde priz bile yokken bundan şikayet etmek nankörlük olur. seviyoruz
  • eski bir nedjima müdavimi olarak mekan el değiştirdikten uzun bir zaman sonra gelebilme fırsatım oldu noxus'a. özellikle nedjima zamanında üst katta çalan boktan şarkılardan eser kalmamış. biranı yudumlarken kulağı rahatsız etmeyen müzik için bile haftada bir kaç kez uğranılabilecek bir mekan olmuş noxus. yemekleri ankaradaki bir çok pub-bar tarzı oluşuma göre gayet lezzetli ve kaliteli ayrıca. o yüzden tavsiye ediyorum, gidin.
  • 20 aralık'ta sokak hayvanları yararına konser organize eden şukela bar.

paylaşalım, daha çok hayvanın karnı doysun.

sokak hayvanları için çalıyoruz

al'york
    sesversus
    vedat minör çalacak gruplar.

gidemesen de bir bilet de sen al, bir hayvanın karnı doysun :)
  • selanik 2'deki nedjima'nın yeni adıymış. nefes bar'dan ayrılanlar açmış.
  • işletmecilerinden birinin fatih yılmaz olduğunu öğrendiğimizden beri koşarak gittiğimiz, güzel mekan. bi nevi siyasalın arka bahçesinden sıkılanlar için after party ortamı.
  • ankara'dan 2,5-3 yıl önce ayrılsam da, cenap abisiz eskisi gibi olamayacağını tahmin etmişliğim olan mekan.

bilkent'teki en yakın tanıdığımın o mekana artık gelmesini istemediğim*, eski okul arkadaşımı yıllar sonra educatedear ve nilipek ile görebildiğim, 3 yıl önceki asım can gündüz konserinde anneme doğum günü sürprizi yaptığım mekandır da.
  • 26 mart da 123, 10 nisan'da nada'yı izleyebileceğim şahane yerdir.
  • cumartesi günü black metale gönül vermiş insanlar olarak geldik ama bu kadar kötü bir organizasyon beklemiyorduk gerçekten. verdiğimiz paraya yazık oldu bir daha gelmem muhtemelen. üç tane grup dinledik ama black metali ya siz yanlış anlamışsınız ya da bu gürültünün müzik olduğunu düşünecek kadar sağırsınız. bütün gruplar sound check yapmadan hayvanat gibi giriştiler. ne davul ne bas ne gitar duyuluyor. insan utanır oraya kabin koymuşsunuz o aletler süs mü yahu. hadi grup elemanları sağır duymuyor seyirci de sağır olmalı ki eşlik ediyorlardı. konserin ortasında çıktık yoksa kulaklarımızı elimize alacaktık. resmen eqdan bütün sesleri sona dayayıp çaldılar stüdyoya çıkmış liseli ergen gruplar gibi. yazık!
  • ankara'daki favori barımdır.

çalışanları gerçekten sıcakkanlı ve yemekleri de çok güzel. açılmasından itibaren popülaritesiyle paralel olarak ne yazık ki fitayları da arttı ama hala çoğu mekandan ucuz.

bence bu barın asıl önemli bölümü alt katı yani performans sahnesidir. ankara'da genç underground gruplara bu kadar çok fırsat veren başka bir bar yok. neredeyse bütün ankaralı genç gruplar bu barda sahneye çıktı. ek olarak, diğer şehirlerden nispeten daha ünlü gruplar da geliyor sık sık. örnek olarak, cemiyette pişiyorum tam 3 kere geldi ve son derece hayvani şeyler yaşandı * bir kere bulutsuzluk özlemi gelmişti, onun dışında genelde underground gruplar veya yeni yeni ünlenen gruplar geliyor.

ankara'nın müzik yaşantısı açısından önemli bir mekan olduğunu düşünüyorum. konser takvimlerini takip etmekte fayda var.
hesabın var mı? giriş yap