şükela:  tümü | bugün
 • bir kulak burun boğaz uzmanı olarak otomobil bilgisi yüksek değil ama enteresan derecelerde rahatlığı ve sakinliği ile otomobil testinde tam bir ayhan sicimoğlu ekolü yakalamayı başarmış...

  web

  twitter

  instagram

  youtube
 • arabaciadamlar.com ile yoluna devam eden kbb doktoru. kendisine yaptığım teklife, bilgisayardan bakıp döneceğim dediği halde cevap vermemişdir. olumsuz da olsa yazaydın be hocam.
 • vlog 23'ünde "bok atma, kötüleme, ukalalık, züppelik" sonucu ilgi toplayarak bu kadar çok takipçiye ulaştılar imasında bulunduğu kanal büyük ihtimalle otopark.com.

  bilmemek ayıp değil. ancak otopark.com'un bugünlere nasıl geldiğini bilmeden bu kelimeleri kullanması kendi karakteri ile ilgili üzücü bir görüntü.
 • ankara' da yaşayan, kulak burun boğaz doktoru olarak bildiğimiz arabalarla ilgili bilgisi yüksek ve iyi içerikler üreten youtube vlogger' ı.

  geçenlerde f30 kasa bmw 320i ed aracını satıp 520i sipariş etti. ınşallah performans konusunda kendisini tatmin eder ve hayırlıara vesile olur.
 • doktor olduğunu söylemediği tek bir yayın yok sanırım, bide tek arabayla otomobil inceleme sitesi açmak neyin kafası
 • eğer otopark.com'a "bok atma, kötüleme, ukalalık, züppelik" sonucu ilgi toplayarak bu kadar çok takipçiye ulaştılar dediyse müthiş bir tespit yapmıştır. şimdi biri gelip samimiyet, sohbet falan der ama tam da bundan bahsediyor işte. kimse araç özelliklerini çok samimi sayıyorlar diye sevmedi otopark'ı. sinan'ın züppeliği, and'ın ukalalığı, hep birlikte aracı gömmeleri vs. otopark'ı otopark yapan bunlardı. tabii ki bu dediklerim şimdiki versiyon için değil, eski otopark için geçerli.
 • muhafazakardir, bir miktar bunun kaymagini da yiyor gibi.. eski videolarda merhaba diyerek acarken yenilerde belirgin sekilde selamun aleykum seklinde aciyor; unutsa da mutlaka sonrasinda diyor, millet de y orumlarda ayilip bayiliyor.. sabah erken kalktiginda namazini kildigini gosterecek sekilde seccadesini araya sikistiriyor..

  nedenini bilmedigim sekilde fena halde takipci sayisiyla kafayi bozmus durumda, her video'da sektirmeden bahsettigi iki sey var: 1) meslegi 2) kanalin takipci sayisi ile ilgili yorumlar, "soyle yapsak artar ama yapmiyorum", "gecen hafta ilgi azalmis gibi, neden?" vb..

  araba bilgisi de skoda superb'e "süper be" diyecek kadardir.

  otomobil kanali degildir, vlog'tur.
 • düzgün adam, naif, saygılı falan ama otomobiller konusundaki birikimi bence yetersiz. aynı şekilde pilotajı da standart sürücü seviyesinde gibi görünüyor. 60kmh ile kelebek dönen arabayı yol tutuyor sanıyor, ani şerit değiştirebildiği arabayı da keza öyle...

  yaani izlenir, izliyoruz arada bir fakat otomobil test edecek yeterlilikte bir otomobil meraklısı olduğunu söylemek çok zor. hani önünde giden ek kasa honda civic'in vtec (b16a2) mi yoksa normal 1.6 mı olduğunu anlayamıyor mesela. kusura bakmasın ama otomobiller hakkında ahkam kesebilmek için, o arabanın model yılları arasındaki motor kodlarını bile bilmek gerekir. bunun için de hondacı olmak şart değil. ''petrolhead'' dediğimiz adamlar bunları bilirler.

  dediğim gibi standart sürücü için bilgilendirici olabilir ama benim gibi, senin gibi 99 model golf'ün şasi kodunu bilen ve 1200cc otomobille bile zevkten dört köşe olmayı bilenler için, amatörden öte değil kendisi.
 • hakikaten gına geldi kendisinin kanal takipçi sayısı kompleksinden.

  yumuşak yumuşak konuşuyor, efendi falan imajı çiziyor, sonra da youtube'daki diğer otomobil inceleme kanallarına laf atıp atıp duruyor.

  aga sen günlerdir vlog ayağına antalyada kongreyi, gittiğin oteli, denizi, turiste hizmeti, ne harika bir insan olarak memleketin meselelerine ne kadar hassas (elbette hükümet kanadından) olduğunu anlatıyorsun da, kongre boyunca 5 gün kullandığın mercedes c200d için daha hala inceleme videosu eklemedin! e tabii artmaz adam gibi takipçin de; izleyenin de.

  sadece akp/mhp gençlik kolları izleyicilerle nereye kadar?
 • vakit bulup canım sıkıldığında açıp bir iki videosunu izliyorum da, son zamanlarda bana da çok itici gelmeye başladı bu arkadaş. daha önce de yazıldığı gibi mütemadiyen takipçi sayısı ile ilgili söylemlerde bulunması, diğer otomobil inceleyen kanallara çamur atıp iz bırakması vesaire hiç hoş şeyler değil açıkçası, bu tarz şeyler artık ergenlere bile yakışmıyor söyleyelim.

  öte yandan konuşma üslubu da tuhaf. kadınlar için sürekli ''bayan'' kelimesini kullanması erkek halimle beni bile rahatsız etti. son videolarda açılışı yaparken ''selamun aleyküm beyler, bayanlar, sevgili çocuklar'' falan diyor da, erkeğe ''bey'' derken kadına niçin ''hanım'' demiyor merak ettim doğrusu. mesela bir videosunda da arabaya binip ''günaydın'' diye selam verdikten sonra birkaç meseleden bahsediyor ve sonra yine ''ha bu arada selamun aleyküm'' diyor. tuhaf tuhaf hal ve hareketler...

  bir de zaman zaman doktor olduğunu vurgulama gereği duyuyor ki bence hiç gereği yok. insanlar orda senin kara kaşını, kara gözünü, ne iş yaptığını değil; araba incelemelerini merak edip izliyor. mesela son izlediğim videosunda da yine mercedes incelemesi yapmaya çalışırken söze ''daha önce iki kez sıfır model bmw alıp satmış birisi olarak...'' diye başladı. sürekli hava atma yarışında, sürekli insanlara kendini ispat etme derdinde... bu tutumu haliyle bana itici gelmeye başladı, böyle devam ederse zaten sürekli yakındığı takipçi sayısında da ciddi bir kayıp yaşayabilir.

  son olarak arabalarla ilgili malumatı da kesinlikle kafi değil. otopark gibi işinin ehli kanalları izledikten sonra noyan beğ oldukça yetersiz geliyor izleyiciye. zaten genel olarak incelemeye çalıştığı araçların artı yönlerinden bahsediyor hep, eksi yönlerini çok ama çok az belirtiyor. belki de dünya çapında bilinen markaları kötüleyip başını derde sokmamak için çekiniyor da olabilir, zira en basitinden arka koltuğa sığamadığı araçların iç hacminden bahsederken dahi ''eh işte fena değil diz mesafesi'' diyor. yani açıkça belirtemiyor fikrini.