şükela:  tümü | bugün
  • hahahaha almaya çalıştığı f10 5 serisi işi iptal olunca "esenboğa borusan oto'dakilerin yüzünü görmek istemiyorum yaptıkları yüzünden" falan diyordu. millet meraklandı, cidden noyan'a bir haksızlık yapıldı zannetti.

meğersem kendi hatasıymış, arabayı vergi indirimi ile almaya çalışırken gerekli evraklarının süresi dolmuş.

millet araba alırken vergisini kuruşuna kadar ödesin ama bu kardeşimiz daha az vergi ödemeye çalışırken arabanın heyecanından evraklarının süresinin geçtiğini unutmuş. gördüğümüz kadarıyla vergi indirimini hak edecek şekilde bedensel bir engeli de yok. varsa açıklasın bilelim.

evraklarının süresi geçmiş. borusan'dakilerin yüzünü görmek istemiyorum demesi çok saçma oldu şimdi.

neyse noyan kardeş. mehter marşıyla arabandan türk bayrağı sallaya sallaya gezeceğine, muhafazakarlık vurguları yapacağına, alkol içmeyin diye tavsiye vereceğine, önce diğer vatandaşlar gibi vergini düzgünce ver. sonra yaparsın vatan-millet edebiyatını, sonra verirsin ahlak derslerini.
  • muhafazakardir, bir miktar bunun kaymagini da yiyor gibi.. eski videolarda merhaba diyerek acarken yenilerde belirgin sekilde selamun aleykum seklinde aciyor; unutsa da mutlaka sonrasinda diyor, millet de y orumlarda ayilip bayiliyor.. sabah erken kalktiginda namazini kildigini gosterecek sekilde seccadesini araya sikistiriyor..

nedenini bilmedigim sekilde fena halde takipci sayisiyla kafayi bozmus durumda, her video'da sektirmeden bahsettigi iki sey var: 1) meslegi 2) kanalin takipci sayisi ile ilgili yorumlar, "soyle yapsak artar ama yapmiyorum", "gecen hafta ilgi azalmis gibi, neden?" vb..

araba bilgisi de skoda superb'e "süper be" diyecek kadardir.

otomobil kanali degildir, vlog'tur.
  • sahibinden'deki en pahalı e250 ilanını vermişti. sökülüp takılmayan parçası kalmayan arabayı satacak keriz bulamayınca ilanı kaldırmış.

"cls ya da s alacam ama güç yetmiyor" demiş. n'oldu, hani mutluydun ülkenin gidişatından cahil cühela? n'oldu kurlar mı daha sert çarptı, yoksa vergiler mi? acıyor mu?
  • benim kendisiyle ilgili en sevdiğim olay takipçi sayısına takıldığı dönemde otopark.com kıskançlığını ”ama onlar yanlıyorlar, ben yapmıyorum ben düzgün adamım” diye anlatırken sinan koç ile ilk defa yüz yüze geldiğinde miki mouse’a dönüp aramızda surun yok değil mi diye kendini küçük düşürmesiydi. sinan’ın da “benim seninle ne sorunum olacak” diye buna verdiği umursamaz cevap harikaydı.

ama bu bir ara bilgi dostlar. en sevdiğim olayı ise otopark.com’u yanlıyor diye 2 yıl eleştirdikten sonra 200 bg üstü arabasıyla buzlu zeminde bile yanlayamaması süper bir olaydı.

noyan bana gıcık olmuş duyuyorum. olmasın. iyiliğini istiyorum aslında. belli ki arabaya hakim biri değil, sürüş yetenekleri zayıf ama kendisine karşı çok samimiyim temizlik malzemelerinden iyi anlıyor. o konuda ilerlesin. sonuçta herkes iyi sürücü olacak diye bir kural yok. noyan da iyi şekilde araba süremiyor ama iyi araba temizliyor ordan devam etsin.
  • tarzı pek de doğal olmayan vlogger*. neredeyse her videosunun başında ameliyatlarının sıklığından, ve meşgul oluşundan bahseder, konuşurken kendi doğal haliyle değil, takipçilerine nasıl yaranacaksa öyle konuşur.

insanların konuşmalarını, hareketlerini, davranışlarını az çok analiz edebilen biri 5 dakika izleyerek arkadaşın samimiyetsizliği konusunda söylediklerime katılıp, artıracaktır.
  • bir youtuber kendisi. ikinci el e250'si var. ikinci el e250'sine hacıreyis diye sesleniyor.
    aracının ne kadar güzel olduğunu anlatıyor, 20 liraya yıkattığı aracını oto yıkamacıların hacıreyisine ne kadar özensiz, sıradan bir arabaymış gibi muamele yapmasından falan dem vuruyor.
    arkadaş muhafazakar ancak bunu sokuyor yani gözünüze gözünüze sokuyor.darbe girişiminden sonra yüklediği videoda, okumuş tahsilli, yeni baba olacak olan, k.b.b uzmanı bu şahıs umuma açık yollarda tek elle direksiyonu tutarken diğer eliyle camdan türk bayrağı sallıyor, ve ankaranın umuma açık, yerleşimleri arasındaki ara sokaklarında bmw'si ile tabiri caizse yanlıyor. bunu yaptığı saatler gayet çocuğunuzu ekmek almaya gönderme ihtimalinizin yüksek olduğu saatler.
    eşiyle gittiği haftasonu gezisini, vlog olarak yüklüyor ancak hiçbir şekilde eşini kamera açısına almıyor,sadece orada bir hanımefendi olduğunu sesinden ve elinde anlıyorsunuz. tabi ki tercih meselesi, eşini afişe etmek istemeyebilir ancak o zaman video da sohbet de etmeyeceksin, hatta yayınlamayacaksın.benim burdan anladığım tüm tabloyu birleştirince, bakın ben muhafazakar bir adamım, o yüzden eşimi yayınlamıyorum demek. benim izlerken hissettiğim his, normal hayatta karşınızda konuştuğunuz kişinin siz konuşurken size bakmaması ile aynı his.

bu arkadaş kesinlikle eleştiriye de açık değil. en ufak eleştiride deliye dönüp 3 hafta videolarının bir yerinde dokunduruyor eleştirenlere.
    diğer otomobil kanallarını da vebal almak istemeden, eleştirmek istemeden,bişey demek istemeden çeşitli, reyisçi kelime kalıpları ile yeriyor.
    kendisinin videolarını 6 ay boyunca izleyerek, edindiğim intiba budur.önyargılı değil hissetiklerimi yazdım.
    umarım tekrar yanlar hacıreyisi ile de karşılaşırız.bizim de çocuğumuz var doktor bey.

anahtar kelimeler
    -doktorum ben
    -hastalarımdan
    -tıp fakültesine gitmiş biri olarak
    -nöbetten çıktım
    -yorgunum,nöbet sonrası
    -hacıreyis
    -umursamıyorum takipçi sayımı,biz bize yeteriz hı hı
    -selamın aleyküm
    -adını hatırlamadığım takipçim geldi sağolsun
    - çocuk da olunca
    -baba, babalık

mehter marşı dinlerek, tek eliyle tuttuğu direksiyonu ile umuma açık alanda yanlayan doktor beyin videosunu buradan izleyebilirsiniz.
  • ak partili siyasetçilere benzetiyorum kendisini. kendi espirisine bile 2 saniye gecikmeli gülüyor.
  • güya keyfekeder sattığı e250’sini elden çıkarabilmek için takla üstüne takla atan, satamayınca da millete terslenen youtubır.

şimdi 8 yaşında 740i aldı. her paylaşımında “bişey yakmıyor ki” diyor ama bir bakıyorsun 100 km’de 16 lt yakmış araç. farkettirmemeye çalışıyor ama içi yanıyor. en sonunda da “bize koymaz” demeye başladı. kardeşiyle iticilikte birbirleriyle yarışıyorlar
  • arap sen içme sapıtıyorsun misali noyan sen araba tanıtma itici bile olamiyorsun demekten kendimi alıkoyamıyorum.
  • her 4-5 ay'da bir youtube kanal ile ilgili değişiklik yaptım, yapıyorum vs diyerek video oluşturan ve ondan sonraki 3.video'dan sonra tekrar eski şekline dönen doktor.