şükela:  tümü | bugün
  • biraz önce ofisten çalışan bir abiye sarı old horborn alması için verdiğim parayla bunu almış. üretim yeri akdeniz/mersin olarak gözükmekte ve paketi kaliteli durmakta. 50 gram 25 tl'ye satılıyormuş. içimi güzel ve oldukça yumuşak.

yerli tütün düşünen yazarlara tavsiye ederim.

şöyle bir paketi var

edit : 20 tl’ye alıyorum istanbul içi bulamayan yazarlara 30 liradan çözeriz

edit : sayın tütün yetkilileri artık bir teşekkür hediyesi olarak kiloluk tütün gönderin.
  • internet dışında istanbul'da nereden temin edebileceğimi bilen suserlar varsa müteşekkir olacağım.
  • sigaraya gelen zamların ardından bugün drum almak için girdiğim tütüncüden, dayının tavsiyesiyle alıp çıktığım tütündür. gebze'de 15 liraya temin ettim ben. tadını gayet beğendim. bi' drum, karelias değil lakin f/p açısından tatmin edici. ocb organik filtre ve gizeh yeşil kombini yaptım, oldu.
  • hiçbir tekel sigarasından keyif almamama sebep olan tütündür. daha once sarı old holborn denemiştim ama hem daha ağır geliyordu hemde f/p oranı düşüktü bence. ama nst hem daha güzel hem daha uygun fiyatlı :) parliement reserve bile senin kadar keyif vermiyor yarın tütüncü bulayım da alayım bari
  • üzerinde harmanlanmış sarmalık kıyılmış tütün mamülü yazıyor. içimi çok hafif ve aroması gayet yerinde.

ancak tütün mamülü kısmına takıldım. neden tütün yazmadıklarını bilen bir suser varsa yazabilir.
  • severek içiyoruz efenim, kaçak ve kargolu old holborn bağımlılığıma zevkle son vermiştir kendileri aylardır. üstelik milas gibi ufak bir yerde bile bulabiliyorum 20tl'ye.
  • son sigara zamları üzerine çok iyi gelmiş olan, bandrollü türk malı bir tütün. arkadaşımın önerisi ile ucuz olduğu için aldım fakat kalitesi gerçekten şaşırttı. içimi çok rahat ve cidden doyurucu. 50 gramı 20 tlye bu kadarını beklemiyordum. şayet maltepe bile 14 tl şuan.
  • zamlarla beraber tütüne geçiş yaptığım ve rastgele alarak bayıldığım ürün. içimi çok hoş (elbette alıştıktan sonra) ve ilginç bir şekilde üzerinize asla kötü koku sinmiyor.
  • paketini açtığınızda gelen kokusu güzel ama içerken ağza gelen özel bir aroması yok. belki bir süre kullandıktan sonra daha iyi gelmeye başlar deneyip göreceğiz.
  • golden virginia'nın yanından geçemeyecek tütün. 5 tütüncü gezdim hiçbirinde golden virginia yoktu. en son bu old holborn çakmasını buldum. paketi kopyalamışlar keşke tadı da az bir şey benzeseydi. birde burada yazılanların aksine 27 tl verdim. ya beni silkelediler ya da zam geldi. zamdır o ya zam.