şükela:  tümü | bugün
  • efsanevi oyun knight online yayıncılığı ile tanınan ve bünyesinde phantomers, mad tanks knights of dungeon gibi iki farklı daha oyunu bulunduran oyun şirketi.

k2 network döneminde bitti bitecek denen knight online'ın 2012 yılında yayımcılık haklarını devr aldıktan sonra oyunu tekrar canlandıran firma bir çok firmanın yapmadığı twitch yayınlarını da aksatmadan yaparak oyunu hala canlı tutmaya çalışıyor.
  • bunlara sağlam bir eleşti entri borusu döşeyeceğim... ileriki zamanlarda edit gelebilir.
  • yaptığı abuk sabuk bir uygulama ile 2 adet hesabımı çalan kişiden koruyamamamı sağlayan oyun şirketi.

şimdi konunun muhtevasına gelirsek bu şirket bünyesindeki knight online adlı oyunda 5 sene evvel açılmış ve o dönem uygulanan level jump etkinliği ile leveli yükseltilmiş 2 tane hesabım var. sonra oyunu bırakmam gerekti ve tahminen 2016 civarlarında oyunu bıraktım. geçen gün yeniden başlayayım deyip eskilerde ne varmış diye bir karıştırdım, bu iki hesabı buldum lakin oyuna girince şok oldum çünkü hesaplarımın bu 2 yıl boyunca da kullanılmış olduğunu fark ettim. bu hesapların şifresi bir şekilde başka bir kişinin eline geçmiş, adam 2 sene boyunca benim hesaplarımı kullanarak kendine gelir sağlamış.

şimdi buraya kadarki kısım çok sıkıntı değil, asıl sıkıntı bundan sonra başlıyor;

hesaplarımın güvenliğini sağlamak adına ilgili oyun şirketinin sitesine giriş yapıp hem mail hem de parola sıfırlama talebinde bulundum. bu hesapların kayıtlı olduğu mail adreslerinin sahibi benim, zaten adam muhtemelen o yüzden hesapların şifrelerini değiştirememiş, benim şifremle oyuna devam etmek zorunda kalmış. lakin oyunda kayıtlı gözüken ve şifrelerini bildiğim mail adreslerime sıfırlama mailleri gönderilmedi. yaptığım bir araştırma sonucu edindiğim bilgi şu;

07-01-2013 tarihinde satın aldığım ve oyun içinde kullanılan bir paketin kodunu -ki bu kod 25 hanelidir ve windows lisans kodu gibi saçma sapan karışık bir şeydir- bulmam ve bu suretle hesabın bana ait olduğunu ispat etmem gerekirmiş. o takdirde hesabın benim olduğuna emin olup bana hesap güvenliğimi sağlayabilmem için mail göndereceklermiş.

diyorum ki "yahu kardeşim, bu hesap açıldığından beri ne kayıt olduğu e-mail adresi, ne de kayıtlı olduğu telefon numarası değişmemiş. ben hırsız olsam nasıl bu hesabın oyuna kaydolurken kullandığı telefon numarası benim numaram olabilir? bu telefon numaralarını hesap güvenliği adına alıyorsunuz madem, şifremi çalan adamın cep telefonumu da çalacak hali yok, gönderin o telefon numarasına bir kod hesabın kime ait olduğu ortaya çıkmış olur.", bunu da yapmıyorlar.

gerçekten bu şirketin nasıl bir güvenlik sistemi var, nasıl bir müşteri ilgisi var anlamadım. her ay binlerce kullanıcı yüzlerce liralık paketler alıyor sizden, bu kadar ciddi bir geliriniz ve böyle sadık bir oyuncu kitleniz varken neden bu oyunla daha çok ilgilenip oyuncuları rahatlatacak sistemler geliştirmiyorsunuz anlayamıyorum.

umarım şu sözlükte bu şirkette yetkili olan biri vardır da bana ulaşırlar gereği yapılır bir an evvel. gerçekten hesaplarımı başka birinin kullanıyor olması, aman şifremi bilen adam fark eder de karakterlerimin seviyelerini düşürür diye kendi hesaplarıma dahi girememek çok can sıkıcı bir şey çünkü.
  • twitch.tv/nttgame adresinden haftada iki kez yayın yapan oyun şirketi.