şükela:  tümü | bugün
 • hakkında küçük bi nüansa dikkat çekmek istiyorum, tarihe not düşülsün, ileride baktıkça hatırlansın diye.

  gezi olaylarında "polise taş ve molotof ile saldıran göstericilere polis müdahale etti" (ortada molotof kokteyli olmadığı, ve tarihin en medeni eylemlerinden biri olduğu halde) şeklinde haber yapan sevgili türk medyasının mısırdaki müdahaleleri yayınlama şekli:

  "güvenlik güçleri, biber gazı ve plastik mermi kullandı. mursi taraftarları ise kendilerini taş ve molotofkokteyleriyle savunuyor."

  yorum yapmaya değmezsiniz.
 • sevdiğim kanal. geçen dersteyken aradılar ders düştü.
 • 14 ekim 2012 felix baumgartner'in uzaydan atlayışını verirken adamın ışık hızını geçmeye çalışacağı altyazısını verdikleri yetmezmiş gibi, atlayış tamamlandıktan sonra felix'in ışık hızını geçtiğini iddia etmişler. felix için dört dakika geçmesine rağmen bizim için dört yüz yıl geçtiği için bu bilgiyi internet denen tarih öncesi veri deposundan almış bulundum.
 • bekir bozdağ'ın haykıra haykıra konuşmasını eksiksiz verirken, muharrem ince konuşurken, "şimdi bir virgül koyalım saat başında bültenle karşınızdayız" diyen yayın organı.

  işte özgür, tarafsız, ilkeli haber anlayışı(!)

  yazıklar olsun...
 • 01:00 haberlerinde, başbakanın 31 mayıs 2011 akp hopa mitingi'nin çok iyi de oldu çok da güzel iyi oldu tarzındaki görüntülerle vererek, kıçımızı yaydığımız koltuklarımızda huzurlu bir gece daha geçirmemizi sağlamıştır. ntv'ye göre metin lokumcu adında biri hiç olmamıştır, hiç ölmemiştir.
  tarihe not düşüyoruz, aydınlık günlere erince, dönüp baktığımızda, ntv o gazı sıkanlardan daha az sorumlu olmayacaktır. yaptıkları, yapmadıkları ve alet olduklarıyla.
  (bkz: ateşi ve ihaneti gördük)
 • yayın ilkelerine bülent arınç'tan ödümüz kopar madddesi de eklenmeli.

  biraz önce bülent arınç ile bir özel röportaj yayınlanıyordu. sunucunun dün kılıçdaroğlu'na sorduğu yırtıcı sorulardan eser yoktu. bülent arınç'ın karşısında el pençe divan durmuş, soru sormuyor pas atıyordu. yüzünden de yapmacık bir sırıtış eksik olmuyordu.

  örneğin sunucunun internette filtre konusunu ve boyner'le arınç arasındaki polemiği sorarken nasıl ezilip büzüldüğü iletişim fakültelerinde okutulmalı. kelime kelime değil ama özet olarak şöyle sordu:

  "boyner ile sizin aranızda çok sevimsiz bir polemik yaratıldı biliyorsunuz (yaratıldı derken?). boyner'e mesajınız yanlış anlaşıldı, aslında vermek istediğiniz mesaj neydi efendim (mesajın yanlış anlaşıldığını nerden çıkardın?)"

  bu abuk soruya arınç'tan subuk bir cevap geldi. konu sadece çocukların porno ve şiddet içerikli yayından korunmasına indirgendi. ve tabiki sunucu kadın tatmin oldu, irdelemedi, sıradaki soruya geçti, standard paket neyin nesi demedi, dns ayarı diye bir şeyden, yasak kelimelerden, halen boş yere yasak olan onlarca siteden bahsetmedi.

  onlar güzel güzel sohbetlerine devam ederken, ben de daha kahvaltımı yapmadan yeni bir iktidar partisi muamelesine sinir olduğumla kaldım.

  edit: imla
 • bugün yıllardır kazandığını 5 dakikada ulusun gaz bombası yiyişi yerine, başbakanın o ulusa seslenişini vererek bitirmiş kanal.
 • bekir bozdag in konusmasini sakir sakir verirken muharrem ince konusmaya baslayinca bonus reklami veren hukumet yanlisi kanal.
 • tbmm tv'deki canlı yayına geçerek bekir bozdağ'ın konuşmasını yayınladıktan sonra muharrem ince konuşmaya başlayınca reklama giren kanal.
 • bu dönemde bolca dizi ve program tanıtımı döndüren haber ağırlıklı televizyon kanalı.
  (bunca yıllık cnntürk izleyisiyim, bir kez kanal d yerli dizisi fragmanı ile karşılaşmadım.)