şükela:  tümü | bugün
 • daha önce de gezi olayları yokmuş gibi davranıp, bir basın kuruluşu olarak halkın gerçekleri öğrenme hakkını ihlal etmeleri, kendi görevlerine ve doğal olarak da izleyicilere (halk ya da müşteri de denebilir ) haber alma hakkı konusunda ihanetlerini gördük.
  (bkz: penguen belgeseli)

  bugün de yani 1 aralık 2017 günü de chp'li bülent tezcan canlı yayında man adası belgeleri ni kamuoyuna duyururken, cnn turk ve ntv bir anda yayını kestiler.
  http://t24.com.tr/…-turk-ve-ntv-yayini-kesti,502556
  bu mu sahte diyerek orijinal dekontların yayınlanması, bey efendiyi üzer diye düsünmüs olacaklar ki , bu 2 kanal, a) halkın haber alma özgürlüğü ve basın sorumlulukları ile b) beyefendinin canını sıkmamak arasında bir tercih yaptılar galiba.

  böylece b) şıkkı tercih edilip halkın haber alma özgürlüğü hiçe sayılarak , iddia edilen belgeler konusundaki açıklamayı halktan gizleme çabası sergilenmiştir bu 2 kanal tarafından.

  bir gün basın yayın tarihimizle ilgili bir kitap ve belgeselde bu olaylar tek tek anımsatılacaktır kendilerine gelecekte...
 • çanak antenin azizliğindenmidir bilmem her iki kanalı da çekmiyor. istesem düzeltebilirim.
  yokluğundan en ufak rahatsızlık duymadığım kanallardır.
 • ntv'den ziyade cnn türk'teki kadronun yüzeysel ve işbirlikçi yaklaşımları yetmiyormuş gibi bir de ukalalık yapmaları canımı çok sıkıyor. utanmaları gerekirken bir de üste çıkmaları bu kadarı da fazla dedirtiyor.
 • çanak antenin azizliğindenmidir bilmem. her iki kanalı da çekmiyor. istesem düzeltebilirim.
  yokluğundan en ufak rahatsızlık duymadığım kanallardır.
  bir zamanlar medya sloganları vardı, doğru ve tarafsız habercilik diye. sloganlarda kaldı. göz göre göre izleyiciyi eşek yerine koyma var şimdi. medyanın geneli de bu durumda.

  bu kanalların en çok yaptığı şeylerden bazıları, haber değeri olan bir şey amaçlarına hizmet etmiyorsa görmezden gelmeleri, reklam verenlerin çıkarlarına uygun manipülasyon da içeren yayınlar yapmaları.
  acaba geriye dönük arşive baktıklarında, biz bu proğramları nasıl yaptık? az orospu çocuğu değilmişiz diyorlarmıdır?
 • aydın doğan'ın haline üzülüyorum. şuan tüm ak troller ve ak parti sempatizanları kendisini yahudi ajanı kafir olarak görüyor. ama o yine gidip onlara hizmet ediyor. tek istediğimiz tarafsız olman. tarafsız olursan hem senin vicdanın rahat eder, hem de basın adına iyi işler yapılır.

  taraf tut diyen yok. olduğu gibi haber yapsan yetecek.