şükela:  tümü | bugün
  • yamulmuyorsam simdilik totalde 7 adet klasik icin hazirlanmis cizgi roman serisi. okuyorum ben bazilarini, cizimler guzel, anlatim cok iyi olmasa da fena degil. cizgi roman okumayi seven kitleyle edebiyatci kitleyi ayni potada bulusturup eritiyorlar, en azindan dunya capinda ses getirmis bu onemli eserlere hayran olan insanlarin arsivlerinde bulunmasi gereken calismalar olduklari kanisindayim. cani sikilanlar da alsin okusun valla.

yayinlanan klasikler ise soyle canlarim;

- savas ve baris
    - madam bovary
    - suc ve ceza
    - frankenstein
    - dava
    - macbeth
    - dracula

ayrintili bilgi isteyenler icin de link verelim de tam olsun;

http://kitap.ntvmsnbc.com/
  • "çizgi roman polisiye klasikleri" adı altında bir dizi yeni çizgi romana imza atan oluşum.
    (bkz: #18834931)
  • klâsik eserlerin basite indirgenmiş hâlidir. okuyucuyu rahatsız eder konunun bu kadar kesilip biçilmesi. ama renkli içeriği kitap okumayı büyük zahmet(!) olarak gören kitleyi okumaya teşvik edecek cazibededir, bu yüzden sevilir, hattâ güzel bir hediye alternatifi olarak görülür.
  • pierre loti'nin aziyade çizgi romanını aldığım kitap serisi. bu çizgi romanların güzel tarafı baskı kalitesi yüksek. ayrıca bu kitap serisinin sloganı da 'okumayan kalmasın okuyan bir de böyle okusun' bir çizgi roman hayranı ve normalde kitap okumayı pek sevmeyen bir insan olarak bu klasikleri merakla okumayı düşünüyorum. baya kaliteli güzel kitaplar çıkarıyorlar.
  • kötü seçilmiş, kötü yatırım yapılmış, kötü kapaklı bir seridir. çevrilip yayınlanacak binbeşyüzmilyonotuzbeş tane güzelim franco-belgian çizgi romanı ve serisi varken "niye, ha niye?" diye sordurandır.
  • ne yazık ki olmamış seridir. kitapların orjinallerini okumadım, sadece bu seriden okuduğum kitaplar oldu. ne yazık ki kitapların orjinallerini okumayanlar için hiçbir şey ifade etmiyor bu seri. inanılmaz basite indirgendiği için asıl olaylar kaçıyor kanımca. bitirdiğinizde yarım yamalak karışık bir şey okuduğunuz hissine kapılıyorsunuz genelde. ama kitapları önceden okuyanlar için çok güzel bir seri bence.
  • bence, çok başarısız. bunun sebebi de seçmiş olduğu eserler yüzünden dolayı.
    mesela suç ve ceza, dava, madam bovary, dorian gray'in portresinin ortak sorunu romanlarında sözcüklerle çok başarılı resmedilen eserlerin, çizilirken çok sığ kalmaları. çünkü sayfalarca anlatılar an/durum çizgi romanda tek kareye sığabilir, bunda çizgi romanın suçu yok ama bu çalışmaları yapanların gereksiz özgüvenleri absürd. bu durumun aynısı sinemada da geçerli.
    ama frankenstein, romeo ve juliet, sherlock holmes ve edgar allan poe çalışmaları diğer saydıklarıma göre başarılı.

yapmaya çalıştıklarının samimiyeti inanılır lakin çok heyecan uyandırıcı değil!!