şükela:  tümü | bugün
  • programını zevkle izlediğim, ince zevkine ve kültürüne hayran olduğum vedat milor'un instagram hesabınında az önce yaptığı açıklama. tüm program ekibine ve seyircisine teşekkür etmiş. televizyonda izlediğim tek programdı. hiçbir ülkenin halkı, bu kadar sistemli kültürsüzleştirilmemiş, yozlaştırılmamıştır. okumayı okuldan önce, 80'li yıllarda trt'de yayınlanan okuma yazma bilmeyen kadınlar için yapılmış bir programdan öğrenen biri olarak kitlesel yayın organlarının kalitesinde geldiğimiz noktaya inanamıyorum. eğitici, öğretici, dünyayı gezdiren, ufuk açıcı programların yerini saçma sapan evlilik programları, insanların birbirini yediği en çirkef benim tarzı programlar ve ağlak dini programlar aldı. herkesin izleyebileceği, tatilde gittiği yerde tatması gerekenleri not aldığı tek programı da kaybettik. burdan kar edersiniz, dolar cebiniz. ülkenin bu duruma gelmesinden sorumlu olan, bundan nemalanan bir sektörden ne bekliyorum ki? yazıklar olsun.
    link

edit: link eklendi
    edit 2: insanları yanlış yönlendirdiğini, bu nedenle programın bitmesinin isabet olduğunu söyleyen arkadaşlar, şaka gibisiniz. müşteri öpme odaklı çalışan, kurnaz, çakal işletmelerin suçu yok, programda buralara da şans verip gezdiği için bu adamın var ve bedel ödemeli. ne desem boş, ne desem gg. aferin , aynen böyle devam edin. kafalar pırıl pırıl. programı izleyenler bilir, kendisi de bu durumdan şikayetçiydi ve işletme sahiplerine porsiyonların herkese o şekilde gelip gelmediğini mutlaka sorardı. böyle güzel adamları ve yaptıkları güzel işleri karalamayın artık.
  • akıl almaz bir karardır.

sinirim geçince edit gelecek.
  • isabetli bir karar.

hoca mekan bırakmadı lan, mahalle arasında hiç bir özelliği olmayan bildiğin dandik lokantalarda kuru fasulye yemeye başlamıştı.

tadında bıraktığı iyi oldu, tadı damağımızda kaldı.
  • gidecek fazla yer kalmadığındandır. son zamanlarda mekanlarda ciddi değişim vardı. ilk zamanlarda dünyada sayılı restoranlara gidiyordu.
  • https://www.instagram.com/p/blh8---h6i1/

reis bunlar hep şarap maraptan başına geliyor.
  • sabah sabah moral bozucu bir haber. her güzel şey gibi bu programı da yediler memlekette, yazık.
  • bir kaç yıl önce erzincan'da şöyle sakallı hacı bir dönerciye "mmmm çok güzel, aslında bu döner cabernet sauvignon ile harika olurdu" falan demişti. ondan sonra da benzer söylemlerini tekrarladı. ama bak sicimoğlu'na adam şarap marap çaktırmadan gömüyor. domuzları yiyor.
    "bismillahirahmanırah" falan diyor.
  • ayhan sicimoğlu'nun önünü açmıştır.
  • rahmetlinin deyimi ile, ayıp olmuştur yazık olmuştur fevkalade gunah olmuştur...
  • her sandığa gittiğimde, aklımda bir türkiye hayali olurdu... bilenler bilir vedat milor gittiği mekanlarda varsa şarap tadımı da yapardı, bağlara giderdi eskiden. sonra yasaklandı tabi bu tarz şeyler. şarap kelimesi bile sansürlenmeye başladı. kafamda nedense hep bununla bağdaştırdım koca ülkenin özgürlük seviyesini. her seçim gecesi eski günler geri gelir diye bekledim.

hala bekliyorum, bu sefer vedat milor'un ekranlara geri dönmesi kriteri de var. olsaydı türkiyede de, şöyle amazon gibi bir yayıncı, belki çok daha kaliteli bir program formatıyla devam edebilirdi tadı damağımda. ancak her koşulda, verilen karar yanlıştır. (bkz: yanlış karar)

bir aralar senin de logonda siyah bant vardı sözlük kardeş. sen de çok değiştin.

edit: bu programı hiç bir zaman lokanta rehberi olarak düşünmedim. öyle görenler hayal kırıklığı yaşamışlar. onları anlayabiliyorum ancak düşünce tarzlarına katılmıyorum. program sırasınca vedat bey karşısında sohbetine katılacak biri olmasa dahi yemek kültürü (özellikle türk yemekleri konusunda bu tarz yayınların ve basımların olmayışı göz önüne alındığında) üzerinde uzunca konuşabiliyordu.

tadımladığı yiyeceklerin ardından açtığı kuyruklu sohbetlerdi (çoğu zaman da monologlardı aslında) bence seyirciyi bağlayan. aynısı tarihin arka odası'nda da vardı. konu hakkında çok bilgili olmasanız dahi -ve hatta ilgili dahi olmasanız- kendisine bağlıyor bu tarz konuşmalar. bu sürükleyici paragraflar da zorlama bilgilender ziyade, programcıların yıllardır süre gelen bilgi birikimlerini ortaya seriyordu.

konu o kadar dağılmışken; teke tek özel'in evrim konulu bir programı vardı ki izlemenizi tavsiye ederim. bence türk televizyon tarihinin zirvesi odur.