şükela:  tümü | bugün
  • bir bakıma şeffaf rujdur.. nude kelimesinden çıkaracağımız anlam budur.. başka bi şey olmamalıdır. nası olsun ki?
    şöyle güzel bir dudakta, fena durmaz.
  • seffaf rujdan ziyade ten rengi ve tonlarına yakın rujdur. bu tonda ruj kullanabilmenin kilit noktası mükemmel bir cilt ve göz makyajıdır. ha "yok ben sadece bir rimel bir allık sürerim" diyenlerdenseniz hiç bulaşmayın derim.
  • ruj sevmeyen bir sevgiliye sahipseniz kurtarıcınız olacak rujdur.
    daha önce lancome'un bir rujunu kullanmıştım. aynı tonu uzun zaman aradım ama bulamadım. bu kez de the balm yardımıma koştu.
    özellikle yoğun göz makyajı yapıldığında tercih edilmesi elzemdir. her cilt tipine ve dudak rengine yakışmaz ayrı konu. o yüzden tonu çok dikkatli seçilmelidir.
  • çıplak ruj. (bkz: chicken translate)
  • renksiz dudaklara sahip kimseler için kurtarıcı. kırmızı ve tonları rujlar fazla belirgin dururken bu normal bir dudak rengine sahip olmanızı sağlar, en azından daha sağlıklı bir görünüme kavuşursunuz.
  • nude ruj aslında dudağınızın renginde olan rujdur. ten rengi değildir. bu sebepten kozmetik firmaları değişik renk seçenekleri sunarlar. bunların arasından en doğal duranı, dudaklarınızın rengiyle aynı olanı seçerseniz nude görünümü elde etmiş olursunuz. dudakları daha pürüzsüz ve canlı gösterirken, makyajın diğer öğelerinin (göz ve ten makyajı) önüne geçmez. gözleri veya elmacık kemiklerini vurgulamak istediğinizde boyalı dudaklarınızla onlardan rol çalmamış olursunuz.
  • doğru tonu sürülmediği zaman dehidrasyon belirtisi gibi duruyor. plastik makyajlı zombi figüranı görünümü elde etmeye kadar yolu var.
  • bir kadının makyaj bilgisini sınayan, ortaya koyan bir makyaj malzemesi.
    rujun makyajda yeri ve önemini daha önce belirtmiştim. (bkz: pembe ruj/@muneccim tercuman)
    nude ruj, temel makyaj prensipleri, doğal görünümü yakalamanın incelikleri gibi makyaj konusunda kabul edilen genel geçer bilgilerin içinde başlı başına bir konudur.
    şimdi efendim, kimi çevreler der ki koyu göz makyajının olmazsa olmazı nude rujdur. eksik bilgi. buğulu göz makyajının vazgeçilmezi nude rujdur. belirgin bir hat oluşturularak yapılmış* ve koyu renkler seçilmiş göz makyajı, nude ruj ile tamamlanırsa istenilen sonuç elde edilemez. uygun renkte düzgün çerçevelenmiş mat ve koyu renk ruj ile tamamlanırsa çarpıcı ve etkili bir ifade elde edilir.
    nude ruj hakkında bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken bir diğer ayrıntı ise rujun yapısı, dokusu ve tonudur.
    parlak nude ruj, kahve, koyu yeşil ve toprak tonlarında yapılan buğulu göz makyajına başarıyla eşlik eder ve asil bir etki sağlar. çok kalın ve çok ince, şekilsiz, kontürsüz dudaklara sahip olanlar parlak nude rujdan kaçınmalıdır. diğer yandan bu ruju kullanırken miktarına dikkat ediniz. zaten hareketli ve yansıtıcı özellikte olduğu için fazlası yağlı yemek bulaşığı gibi ağız çevresinde çirkin bir görüntü oluşmasına sebep olabilir.
    mat nude ruj, çok nadir kullanılması gereken bir makyaj malzemesidir. ayrıca mat nude rujun çok kalın dokulu, kapatıcı özellikli ve nötr bir renkte olanı hastalıklı bir görünüme sebep olur. mat nude rujun yapısı ve dokusu yumuşak ve kadifemsi olmalı, fondöten gibi pütürlü ve kalın olmamalıdır. mat nude ruj şeftali rengi, pembe ve koyu antrasit tonlarında yapılan göz makyajını başarıyla tamamlar ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta, makyajın tamamına uygun bir yardımcı renkle, nude rujun kırılması* ve gölgelendirilmesi gerekmektedir. aksi takdirde filmlerde ölmek üzere olan hastaların kurumuş renksiz dudakları gibi görünür dudaklarınız. ayrıca mat rujun kalın değil ince yapılı olması ve tam kapatıcı bir etkiye sahip olmaması makbuldür. alttan sanki kendi dudağınızın rengi belli oluyormuş gibi görünen mat nude rujun yapısı, yoğunluğu başarılıdır.
    çok koyu tenliyseniz ve çok koyu renkli dudaklarınız varsa nude rujun hiçbir formunu kullanmayınız.
    nude ruj, kesinlikle ama kesinlikle "en garanti sonuçtur, hangi renk ruj kullanacağımı bilmiyorum o zaman bunu süreyim, ya da dudaklarımı beğenmiyorum görünmesinler ben nude ruj kullanayım" gibi yanılgılara düşmeyin. makyaj sadece yüz boyamadan ibaret değildir. yüzünüzü, cildinizin rengini tanıyın, doğru makyaj için en önemli koşul göz-dudak-ten uyumunu, bütünlüğünü sağlamaktır.
  • dünya üzerinde yegane ten rengi olmadığından sonuçları da muhtelif olabilir. dudakları yok gibi de gösterebilir, aksi de olabilir. saçma bulanlar da gözlerini kapayabilir.

edit: işbu entry ten rengi ruj başlığında idi. çemkirmem ondandır.
  • şirinevlerde bulunmayan renkte rujdur.
    bilenler bilir, kuleliden bahcelievler istikametine giderken yol uzerinde 4-5 kozmetikci vardir. cantamdaki nude tonda rujun isyan bayragini cektigini gorunce yol ustunde ilk dukkana girer alirim diye dusundum. yanilmisim.
    hepsine girip "acaba nude tonda hangi ruju onerirsiniz" diye sordugumda yuzume saf saf baktilar. onlardan cevap alamadikca gidip teshir tezgahlarina kendim baktim. pastel, max factor, maybelline ve iki farkli markada bu tonda ( ve en yakin bej tonlarinda) kac tane ruj bulup gosterdiysem "aa o elimizde kalmamis ama şoyle bi pembemiz var" deyip sacmasapan pudra pembelerini dayadilar burnuma . en sonunda dayanamayip son dukkandaki danismanla "buaderose 'un nude ile bir ilgisi var mi sizce" deyip inceden papaz oldum ama sonunda loreal caresse serisinden 501 (nude ingenue) aldim ve ciktim.
    nude tonlarin ustasi elbette m.a.c. , sacma sapan semtlerde sacma sapan markalarla ugrasmayin. yoksa nude diye buaderose yutturmaya calisiyorlar.