şükela:  tümü | bugün
  • sözlükte spoiler sorunsalından nasibini almış filmdir.
  • çok güzel film.bu zamana kadar nasıl izlememişim hiç şaşırmadım.daha ne filmler vardır allah bilir.
  • arjantin usulü david mamet çorbası. nine queens standart vizyonu ıskaladı belki ama, daha önümüzde bu yılın bağımsız sinema festivali var. festivali hazırlayanlar janrların specturum uçlarına gönderme yapma sevdasından vazgeçerlerse l.ı.e yerine nine queens, ten yerine the eye'ı izleyebiliriz.
  • izlemeden önce başlığının okunmaması gereken film. ya bu ricardo darin'in izlediğim 4. filmi. sırasıyla;

el secreto de sus ojos
    relatos salvajes
    el hijo de la novia
    nueve reinas

hepsi de çok iyi filmlerdi. sanırım bir süre arjantin sinemasına takilicam. zaten ispanyolca kadar güzel bir dil var mı?

film hakkında pek bir şey söylemek istemiyorum. ama izleyin. güzel film.
  • eğer spoiler takıntılı biriyseniz film hakkında millet ne yazmış diye hiç bakmayın. baya baya spoiler ibaresi olmadan filmi yazanlar var. çok ince çizgi, ne yazsan spoiler olabilir. gerçi bana filmin sonu söylense de çok takılmam ama bu konuda epey hassas olanlar var.

film biraz durağan gelebilir ama puanın hakkını veriyor. iyi film. bu kadar yeterli.
  • yine olsun yine izleyelim düşüncesi ile salondan çıkılan bir film. öyle güzel kurgulanmış ki filmin sonuna kadar bir şeylerin olması bekleniyor, tam pes edildiğinde izleyiciyi vuruyor film. ayrıca oyunculuk da çok başarılı olduğundan kelli hiç çaktırmıyor.
    çalışılmış ve olmuş, gayet leziz bir film. bu yıl festivalde şimdiye kadar izlediklerimin içinden en iyisi sıfatını aldı.
  • mükemmel senaryo, müthiş kurgu... paranın insana gerçekte neler yaptırabileceğini gösteren film... tilkinin bile aklına zor gelecek kurnazlık...
    (bkz: şeytana pabucunu ters giydirmek)
    (bkz: cin olmadan adam çarpmak)
  • tam bir vay amına koyayım filmidir. ötesi yok.
  • game'i beklenmedik bulanların izlemesi farz olan filmdir. bu arada ricardo darin'i i dünyaya tanıtan filmi el secreto de sus ojos zannediyordum, halbuki adam senelerce önce zaten döktürmekle meşgulmüş.
  • şu film nasıl bu kadar az kişi tarafından bilinir aklım almıyor.