şükela:  tümü | bugün soru sor
 • düzgün çalışmadığını ve halkı mağdur ettiğini düşündüğüm sistem.

  tüm büyük şehirlerdeki randevular önümüzdeki 3 ay boyunca dolu. peki neden dolu ? çünkü internetten randevu alınabiliyor. insanlar gitmeyecekleri halde resmen köşede dursun diye çatır çatır randevu almışlar.

  bu duruma bir kontrol getirilmeli. randevusuna katılmayana ceza verilebilir veya randevuya katılım gerçekleşip gerçekleşmeyeceğine dair bir teyit mekanizması oluşturulabilir .

  belki bu durumdan mağduriyet yaşamadınız ama, pasaport -kimlik-ehliyet başvurusuna büyük bir şehirde işiniz düşerse ne demek istediğimi çok net anlayacaksınız.
 • aralık ayında randevumu alıp (bir hafta veya on gün içinde almıştım) nüfus müdürlüğüne gittim. oradaki insan izdihamını yararak gişedeki görevliye vardım:
  -saat 15.00 da randevum vardı.
  -hemen ilglenelim hanımefendi. ali beeyy hanımefendi randevu ile gelmiş ilgilenelim!
  ve beş ila yedi dakika içerisinde işim tamamlanmıştı. çıkarken keşke her devlet dairesi işi böyle olsa diye dua etmekteydim
  not: ben gişede internetten randevu aldım geldim derken insan izdihamından "internetten randevu da ne ola ki?" "biz sabaanan geldik bekliyoz" gibi nidalar yükselmekteydi.
  not2:ankara/ yenimahalle nüfus müdürlüğünde işlemimi gerçekleştirdim arz ederim.
 • iki ay boyunca yakın illerde dahi randevu vermiyorlar. solitaire çocuğu memurlar yüzünden hiçbir sik doğru düzgün işlemiyor memlekette
 • sabah erkenden giderseniz islemlerinizi yaptırabilirsiniz. randevular galiba 9 da basliyor , 8 de orda olun. biz randevusuz gittik hallettiler ehliyetimizi aldik.
 • devlet hastanelerinden bile geç tarihe randevu veren müdürlük . şu an abd ile sıcak ilişkiler kurmak için randevu alsam trump ile daha hızlı görüşürüm sanırım. *