şükela:  tümü | bugün
  • kimi yeni nesil gofret modellerinin** içeriğinde bulunan gıda maddesi..
  • fındık püresinin şeker, nebati yağ, süttozu, kakao, doğala özdeş aromalar (çikolata aroması ve vanilin), emülgatör (lesitin) ile karıştırılmasıyla elde edilen bir üründür. nuga deyim yerindeyse kariyerinin zirvesindedir. zira karamelle yaptıkları lezzet ittifakı sonrasında çikolatalarda aranan tatlar haline gelmiş ve hemen her reklamda karşımıza çıkmayı başarmışlardır.
  • eskişehir de helvası üretilir, denenmelidir.
  • kardeşimin beni kimi zaman sevme şeklidir nuga. nugalı abilam gibi.
  • fiskobirlik'in şahane kakaolu fındık ezmesi. her yemek sonrası fiks tatlım. nutellayla kapışır bence.
  • yiyeceklerin içine "yavaş ye ulan biraz ayı. tadını çıkar yerken!" düşüncesiyle konulduğunu düşündüğüm nane. zira bir şeyin içinde bulunduğu miktara göre yeme hızı limitörlüğü görevi üstlenir, sınırı aşarsanız sizi boğmakla tehdit eder.
    özet: koymayın amk şunu ota boka!
  • nutellanın tahtını devralması gerektiğini düşündüğüm kakaolu fındık ezmesi. fiskobirlik şaheseri.
  • metro,canga gibi çikolataların içindeki halinin ciddi ciddi çok mu seveni var merak ettiğim gıda. yerfıstıklı çikolataların içinde tahammül ettiğim kısım oldu hep.
  • fiskobirliğin %16 fındık oranı ve palm yağı kullanmadan ürettiği fındık kreması muhteşem olmuş. nutella gibi akışkan ve saralleden kat be kat fındık kokusuna sahip. bunu tadanların saralle mi nutella mı torku bilmem ne mi tartışlarına hiç girmeyeceğini düşünüyorum. dün donanımhaberde konuşulduğunu görünce alıp denedim hayran kaldım.
    yalnız kırmızı plastik kaplarda satılan eski üretim nugalar halen daha piyasadadır eminim onu sakın almayın, yeni piyasaya sürülenler cam kapta satılıyor.
  • ülker çokokrem'de %6 fındık vardır. bu oran nutella, sarelle ve torku banada'da ise %13. işte nuga'nın farkı burada ortaya çıkıyor: %16. kendi fiyat gamında bu oranda fındık olan başka krem çikolata bilmiyorum. ayrıca hastasıyım. hepsi zararlı da bari iyisini yiyeyim dediğim için bundan yiyorum.