şükela:  tümü | bugün
 • baglarbaşındaki azınlık mezarlıgından başlayıp karacaahmet mezarlıgına kadar devam eden büyük cadde. iki ucunda mezarlık olması ve bunların tam ortasında da zeynep kamil hastanesinin olması caddenin adının neden bu denli ulvi oldugunu açıklıyor zaten. bakın dogumla ölümün arası bu kadar kısadır demek istemiş ismini koyan. altında ve etrafında çok fazla yatır oldugu söylenir bir de. kadıköy-bogaz köprüsü, kadıköy-ümraniye gibi güzergahların degişmez parçası. pek sevdigim bi cadde kendisi. ayrıyetten dünya üzerindeki en çok çiçekçi-kuaför-pastane üçlemesinin bulundugu cadde.
 • istanbul üzerinde en çok otobüs geçen caddelerden biri hatta en başta geleni olduğu halde insanların, gelen en kalabalık otobüse bile binebilmek için yoğun çaba göstermesi gibi salaklığa günboyu sahne olan cadde.
 • evimin onunden gecen ve taksim-kadikoy dolmuslarinin da onunden gectigi icin cok sevdigim ancak ne kablo internet ne de adsl olmadigi icin sovdugum cadde. i$ yeri ve minik dukkanlar bakimindan pek zengindir..
  (bkz: yok yok)
 • cadde üzerindeki binaların yoğunluğundan dolayı kısa mesafede 300'lü 400'lü kapı numaralarına ulaşılır. meselâ kısıklı'da başlayan alemdağ caddesi aynı mesafede 50-60'lı numaralarda kalır, fakat ümraniye merkezinde bu açığı bir şekilde kapatır. halbuki alemdağ'a kadar aynı yoğunlukta bina olsa idi alemdağ caddesi'ndeki kapı numaraları cadde sonunda 2000-3000 civarında olurdu.
 • belediyenin son günlerde köstebek misali oyduğu ana arterlerden biridir. esasen marmarayın devreye girmesiyle bu caddenin tam altından geçecek olan marmaray sebebi ile bir an önce kazıların tamamlanması da gerekmektedir.
 • son aylarda, bir kaç sandalye bir de masa kapanın koşa koşa pizzacı açtığı cadde. içerisinde sadece tek bir masa ve iki sandalye bulunan on metrekarelik pizzacı bile gördüm. iki seçenek geliyor aklıma: ya nuhkuyusu caddesi civarında oturanlar çok tembel, evlerine yemek ısmarlamaktan çok hoşlanıyorlar. ya da bu caddede daha önceden pizzacı açıp da iş yapamayan birisi taşındıktan sonra "olm nuhkuyusu caddesi deli iş yapıyo yaa, yetiştiremiyoduk bile" şeklinde bir intikam dürtüsüyle milleti gaza getiriyor. hadi hayırlısı.
 • gece yarısından itibaren , otomobil ve motosiklet yarışlarının yapıldığı caddedir.

  (bkz: kafa oldu bu kadar)
 • nuh kuyusu caddesi, dünya üzerindeki en ibretli yerlerden biridir; bir tarafı karacaahmet kabristanı'dır, diğer tarafı türkiye'nin en eski doğumhanesi olan zeynep kamil hastanesi'dir. caddenin bir tarafı doğumevi, diğer tarafı mezarlık...

  nuh kuyusu caddesi'nden geçerken biraz ibret almak lâzımdır.
 • an itibariyle yapılan yenileme çalışmaları ile trafiğin gündüz vakti felç olduğu, bittiğinde ise güzel olacağını umduğum caddedir.
 • yol bakım çalışması 2023'e yetişecek gibi görünüyor.