şükela:  tümü | bugün
 • istanbul üniversitesi deniz bilimleri ve işletmeciliği enstitüsü'nden yrd. doç dr. yavuz örnek'in beyanı. yavuz beye göre hz. nuh'un kendi televizyonu, interneti ve teknolojik araçları vardı. oğlu da "uzay araçları" kullanıyordu ve telefon aracılığıyla nuh'la görüştüler. "haberi" yapan da 2. körfez savaşı'nı full coverage olarak veren bir zamanların kaliteli haber ajansı...
  hocamızda iyi bir fantastik, kurgu yazarı olma potansiyeli varmış ama, tebrik ederim.

  kaynak
  tam haber:

  doç. dr. yavuz örnek, nuh tufanı’na ilişkin yeni iddialarını kaleme aldığı “destanların sultanı tufan 46 katlı gemi” isimli yeni kitabıyla ortaya koydu.

  istanbul üniversitesi deniz bilimleri ve işletmeciliği enstitüsü yard. doç. dr. yavuz örnek dört yıllık çalışmaları sonrasında kaleme aldığı kitabında tufanda yüksek teknojinin varlığına dikkat çekti. kitabında söz konusu geminin yapımına ve çalışma prensibine ilişkin görüşlerini öne süren örnek, “ hz. nuh’un gemisi bugün dahi bilmediğimiz çok yüksek bir teknolojiyle yapılmıştır. çok kaliteli çelikten yapılmıştır. belkide o çelik bugün elimizde değildir. gemi 6 ay veya 1 yıl suların üzerinde kalmıştır. buna sıvı yakıt yetmeyeceği için dolayısıyla hz. nuh’un gemisi nükleer enerji ile çalışıyordu. bugün nükleer enerji ile 6 ay çalışıp suların altında kalan deniz altı araçları vardır. aynı şekilde de nuh (a.s) gemisi de nükleer enerji ile çalışıyordu. son derece modern bir gemi idi. 3 katlı değil 3 kısımdan oluşuyordu. hatta hz. nuh’un kendi televizyonu, interneti, uzaya giden araçları vardı” dedi.

  “gemiye hayvanlar değil döllenmiş yumurtalar alındı”

  yard. doç. dr. yavuz örnek tufan öncesinde gemiye hayvanların alınmadığını iddia ederek, “ hz. nuh ücret karşılığı dünyanın bütün laboratuarlarından bütün hayvanların döllenmiş yumurtalarını satın aldı. dünyanın hiçbir yerinden hayvan getirmedi. gemiye hiçbir hayvan alınmamıştır. sadece bir dişi bir erkek yumurtalar alındı.”

  “hz. nuh oğlu ile görüştü”

  tufanı anlayabilmek için yüksek teknolojinin geçmişte varlığına inanmak gerektiğine dikkat çeken yard. doç. dr. örnek iddialarını daha da çarpıcı hale getirerek şunları söyledi: “ kuran’ı kerim’de bir ayette, ‘hz. nuh dağlar kadar dalgalar arasında giderken oğlu ile konuştu’ geçiyor. şimdi dağlar kadar dalga demek 500 - 600 metre yüksekliğinde dalga denektir. oğlu o sırada kendisinden 100km uzaklıktaydı. o an telefonla iletişim kurdular. peki oğlu o dağa nasıl çıkacaktı. tabiki de uzay araçları ile çıkacaktı.”
 • ekşi sözlükte hiç duyulmamış olmasına şaşırdığım başlık. muhtemelen sol frame'de sansüre uğradı