• son 1.5 aydır anlamlandıramadığım bir şekilde her hafta spotify haftalık keşfime en az bir şarkısıyla girmiş olan müzik sanatçısı. kendisini ve 'hayranları şunlardan da hoşlanıyor' sanatçılarını, şarkıcılarını da spotify üzerinden dinlemiyorum aslında. dolayısı ile bu ısrar niye spotify? şikayetçi değilim fakat bu işin algoritmasını da çözebilmiş değilim. sol frame'de görünce yazayım dedim. son olarak:
    yaşar yuvada kuş gibi, sek sek sekerek mahmure.
  • hâlâ güzel ve hâlâ çekici.
  • sokak çocuğu ali'nin "aşıklar her gün ağlar" şarkısı için vokalist lazım, gazeteye ilan veriliyor. bu ilan sayesinde nükhet duru ve esengül vokalist olarak seçiliyor ve gittikleri her yerde seyircilerle buluşmaya başlıyor.

şarkının nükhet ve esengül'lü hali
    şarkının ilk hali
  • şunu okuyunca kendisine saygımın bir kat daha arttığı güzel sesli kadın.

--- spoiler ---

“sonra günün birinde ben 11 yaşındayken bunlar ayrıldılar. annem çekti gitti yurtdışına. arayıp sormadı. babam da beni bir yatılı okula verdi ama unutuyor beni orada. tatilde yatılı okulda unutuyor mesela. ben yine böyle unutulduğum bir zaman, çıktım kendi başıma yürüye yürüye anneannemin evini buldum koca istanbul’da. 13 yaşındayım. kapıyı çaldım. annem! annem beni görünce bayıldı. meğer babam anneme demiş ki ‘kızımız trafik kazasında öldü’. kadın beni yıllar sonra canlı görünce bayıldı tabii.”
    --- spoiler ---
  • 28 ağustos’ta harbiye’de senfonik orkestrayla vereceği konseri kaçıracağım için çok üzgünüm zira nükhet duru’nun sahnesiyle rekabet edebilecek çok az kişi var ülkede.
  • uykusuzlar kulübü'nde sesi ve duruşu ve neşesiyle büyülemiş zamansız kadın.
  • 1970'lerdeki ve bir parça da 1980'lerin başındaki şarkıları müthiş keyifli olan ses sanatçısı. sonradan biraz türk sanat müziği, biraz arabeske bağladı ve yazık etti.
  • bir nefes gibi lp dinlemeden türk pop müziği hakkında yorum yapılmaması gereken vokal.

hakikaten bu nasil bir diskografi ya hu akıl alıp gibi değil...

biz neden bu kadar "güdük" bi döneme denk geldik??? o baska bir tartismanin konusu ama resmen muzikde de birileri her anlamda elimizden tutmuş hepimizi gerininde gerisine götürüyor haberimiz yok :/
  • nükhet duru hanımefendiyi güzelliği kadar sesinin güzelliği için de kutluyorum. yunanca söylediği surp vartanants korosu ile söylediği şarkılar mezelerimize daha güzel bir tat katıyor.
hesabın var mı? giriş yap