şükela:  tümü | bugün soru sor
  • cool ötesidir
  • müthiş bir akademisyen, harika bir kadın. akademi insanları sınırlayan bir yerken, duvarlarının zorlanabileceğini kanıtlar sanki. karakter, etik, prensipler yönünden örnek alınası; türkiyedeki kadın hareketinin şirin tekeli ile en düzgün noktasında duran kadın, anne, hoca, antropolog.
  • 26 aralik 2002'deki siyaset meydani'nda cocuklar duymasin dizisi hakkindaki en usturuplu ve dusunce yuklu yorumlari yapan ilim insani. diger herkes klasik sekilde birbirini ve senaristi kisi bazli suclama ve sorgulama modunda salakca sorular ve endiseler dile getirirken o arkasina yaslanip dizideki hangi karakterin neyin sembolu oldugunu anlatmis, herkes agzi acik onu dinlemistir; ancak uc saniye sonra sorgulasmalarina kaldiklari yerden devam etmislerdir tabi.
  • bogaziçi üniversitesinde bu dönem sosyolojiye giriş derslerinden birini verecektir
  • boğaziçi üniversitesi sosyoloji bölüm başkanı. antropologtur kendisi. bir antropoloji dersinde sınav notumuzu finallere girmeden öğrenmek istiyoruz dememiz üzerine okuyorum sınavlarınızı ama bir soruyu düzgün cevaplayamadığınızı görünce ben bunlara niye öğretemiyorum diye moralim bozuluyor bırakıyorum orda sınavları, gidiyorum kendime bir şal alıyorum, moralimi düzeltiyorum onun için uzun sürüyor okuycam okuycam deyip bizi yatıştıran saygı duyulası hocam.
    edit: bölüm başkanı değildir artık.
  • karizma kadın olur mu sorunsalına noktayı koymuş karizma kadın .
  • zamanın birinde sosyolojiye giriş dersinde onlarca müslümanın önünde hz. muhammed'den bahsederken "herif" sözcüğünü ağzından kaçırarak sınıfı sessizliğe(!) boğmuş olan büyük gaf sahibi. din ve ideolojileri "aşmış" bir bilim insanının, "önemli" bir "türk" sosyologun saygı düzeyini böylece ortaya koymuştur.
  • maillerine cevap yazmayan akademisyen
  • çömez öğrencilik yıllarında korkulan, tanıdıkça* tarzına alışılan, anca mezun olurken de sevilen*; ama her daim saygı duyulan/duyulacak olan akademisyen... cool'luğun kendine güvenden geldiğinin iyi bir örneğidir.
  • köy araştırmalarına feminist bir bakış açısıya yaklaşan, araştırma birimi olarak haneyi değil de bir bütün olarak köyü ele alan ve köyü incelerken sınıf ve gender kavramlarından da yola çıkarak kadının köy içindeki sosyal ilişkilerdeki rolüne vurgu yapan akademisyen kişisi..