şükela:  tümü | bugün
  • ismindeki bölüm 18 kısmını kitapta bahsi geçen ve adı bölüm 18 olan bir türk özel timinden alan kitap.
  • selefi olan üçüncü dünya savaşı isimli romanın hikayesini kaldığı yerden devam ettiren ve noktalayan bir burak turna eseri.

yazarın resmi bir twitter veya facebook hesabı olmadığı için kitaplarda kafama takılan birkaç soruyu buradan yazıyorum. bilgi sahibi arkadaşlar beni yeşillendirirse sevinirim.

1. rüya'nın sevgilisi claus'un akıbeti ne oldu?

2. bizim ajanları eğitim için ormana bırakan helikopter daha sonra bölüm 18'i eliyle koymuş gibi buluyor. ama nasıl?

3. cem'in cenazesi toprak altından çıkarılıp geri götürülüyor mu?

4. kod 18'in anlamı nedir?

5. çin, tayvan'a harekat yapmadan önce limanda hazırlanırken sudan elektronik bir cızırtı ve ışık geliyordu. bu neyin nesidir?

6. charles wong ve william ile ilgili bir sorum daha vardı ama hatırlayamadım.

kitaplarda bu kısımlar daha sonra açıklanacakmış gibi yazılmış ama maalesef bir cevap yok.
  • burak turna'nın 3. dünya savaşı isimli kitabının devamı niteliğindeki kitap. önceki kitapta çin, avrupa ve amerika ağırlıklı ilerleyen savaş bu kitapta ortadoğuya doğru kayıyor. akdenizde büyük bir deniz savaşı oluyor.

bu kitaptan benim aklımda kalan ise şu güzel replik oldu;

"vurulacağını bilerek savaşmak, ayrılacağını bilerek sevişmek gibiydi belki de."