şükela:  tümü | bugün
 • nükleer enerji karşıtı platform
  0212 284 18 63
 • neyi neden protesto ettiginden bile bihaber olan bir topluluk. merak icindeyim kac tanesi universite bitirmi$, ve daha da fena merak icindeyim, kac tanesi gercekten protesto ederken savundugu tezleri bilimsel olarak aciklayabilecek bilgiye sahip?

  madem nukleer enerji istemiyorlar, o zaman ya gune$ enerjisini depolama veya kullanma konusunda cigir acsinlar, ya nukleer enerjiyi daha guvenli hale getirmek icin harekete gecsinler, ya da sidikten benzin yapsinlar.

  hani dogrudur, adam gibi kullanmazsan petrol de oldurur, izotop da oldurur. ama "karde$im bilmeden etmeden iki uc tane zibidinin sozu ile "cevrecilik" kisvesi altinda bu kadar da sallanmaz ki ya!" dedirtirler adama.
 • çernobil'den gaz alarak nükleer enerji tehlikeli ve çevreye zararlıdır şeklinde savunan topluluk
  (bkz: çevrecilik)
 • eger komsunuz iran siniriniza essek gibi santraller aciyor ve siz bunu engelleyemiyorsaniz kendi ulkenize yapilmasini engellemek cok sacma olacaktir, zira bilindigi uzere nukleer kazalar pek oyle ufak alanlari etkilememektedir. sonucta sizde olmasa bile iran da varsa olay zaten kafadan bitmistir denmesi gereken kisiler. ancak yukarida bir yerlerdeki gibi bilim ilerleme ve gelisme icin vardir diyip bilimin yarattigini aninda benimsemek ilerde hepimizin beynine patlayabilecek atom bombalarini yaratabilecektir ki bu da gozden kacmamasi gereken cok onemli bir detaydir. sonucta nukleer santral boktan birseydir temelde, cikan atiklar kesin bir doga kiyimina sebebiyet verir.
 • çernobil faciasının 20. yıldönümü olan dün, galatasay'da nükleer karşıtı bir gösteri düzenleyen ve umduğumdan çok katılım sağlamış olan grup. 29 nisan cumartesi günü de sinop'ta olucaklar... yolları açık olsun; gelemiycez, çalışıyoruz kapitaliiiist sisteeem yürüsünnnn, biz de aç kalmayalım kiramızı ödeyelim içüün.
 • gölge etme başka ihsan istemem'i cuk* oturtmuş oluşumdur. imzayı cuk diye attığım kampanyanın düşünürleridir. kendimi içinde hissettiğim platformdur ayrıca.
 • haydarpaşa'nın kadıköy'e bakan tarafında, kullanılmayan paşa kapsının önünde oturup kadıköy'ü izlerken, bir anda sahilden doğru -nerde duysam tanıyacağım- ahmet tırgil'in kemanının sesini duymamla, haldur huldur rıhtım'a doğru deparı basmam bir oldu. yanılmamışım, metin & kemal kahraman meydandaydı. nükleer karşı platformun tepkisine ses oluyorlardı. ve meydanda yüzlercesi tek ihtiyacımız olan şeyin hava, su, güneş olduğunu haykırıyordu.

  1 mayısta daha fazla haykırarak, mevcut ihale şartlarında hiç bir ekonomik getirisi olmayan üstüne üstlük akdeniz sahilimizi heder edecek, bu yüksek tehlikeli yapıyı iş bilmezlerin akıllarına kazımalı.

  http://www.nukleerkarsitiplatform.org/