şükela:  tümü | bugün soru sor
 • numan kurtulmuş'un merkezi dubai'de bulunan arapların en büyük medya kuruluşu olan mbc medya'ya, yayınladıkları bütün türk dizilerini yayından kaldırmalarından mütevellit ortaya koyduğu tepkidir.

  numan kurtulmuş konu hakkında dışişleri bakanlığı’nın gerekli girişimlerde bulunacağını söyledi. ''arkadaşlarımız, bizlere, 'eşim, annem, çocuğum bugün akşam şu diziyi izleyeceğiz' diye bizi önceden uyarıyorlar. böyle bir ilgi var. bu türkiye'nin yumuşak gücünü gösteriyor. başka ülkenin herhalde dizi filmlerinin bu kadar büyük bir coşkuyla, sevgiyle, sempatiyle izlendiğini söylemek mümkün değildir. kimin hangi filmi seyredeceğine masa başında oturup, üç siyasetçi karar veremez. bu devirler çoktan geride kaldı."

  ''kimin hangi filmi seyredeceğine masa başında oturup, üç siyasetçi karar veremez. bu devirler çoktan geride kaldı."
  (bkz: insan bazen gerçekten hayret ediyor)

  kaynak:
  http://www.diken.com.tr/…e-siyasetci-karar-veremez/
  https://tr.sputniknews.com/…turk-dizi-yasagi-tepki/
  https://www.gazeteduvar.com.tr/…etci-karar-veremez/

  edit: akit ''işte şer eksenini rahatsız eden türk dizileri'' başlığıyla haber yapmış.
  kaynak: https://www.yeniakit.com.tr/…k-dizileri-432289.html
 • milletin ne yiyip ne ictigine bile akape genel baskaninin karar verdigi bi ulkede yasarken "kimin hangi filmi seyredeceğine masa başında oturup, üç siyasetçi karar veremez. bu devirler çoktan geride kaldı" demesi ile yarmistir. ilahi numan bey, allah da sizi guldursun.
 • "kimin hangi filmi seyredeceğine masa başında oturup, üç siyasetçi karar veremez."

  ufak tefek cinayetler'de öpüşme sahnesinin yayınlanamadığı bir ülkedeki bakandan gelen komik açıklama.
 • televizyonda küfürlü konuşmaları sansürleyip, internet sitesinde sansürsüz yayınlayan diziye ceza veren ülkenin bakanıdır, açıklamayı yapan şahıs.
 • "kimin hangi filmi seyredeceğine masa başında oturup, üç siyasetçi karar veremez."

  o kararı sadece bir kişi alabilir.

  (bkz: siz anladınız)
 • netflix ve youtube gibi kullanıcı özgürlüğüne ait kurumlara rtük denetimi getirmeyi düşünen zihinden çıkan bir cümle .. ironiye bak sen.
 • araplar saksiya feslegen gibi oturtmus, numan sacmalama numan, baskasi sizin yaptiklarinizi yapinca “no olokoso vor” diyorsunuz ya en cok buna guluyorum, iki dakika siradan vatandas oldunuz onu bile sindiremediniz, nasilmis aptalliklara boyun egmek zorunda kalmak? hahahah.