şükela:  tümü | bugün
 • kesinlikle güvenilir olmayan fakat 3 - 5 fikir verebilen site. bir bilgi vermesi gereken siteye önüne gelen adam veri girerse böyle olur tabiiki. kendi şehrimdeki orta direk bir ailenin neler yapabileceğini görmek için siteye girdim başladım şehirleri kıyas etmeye. allahım çıldırıcam bune amk diye kala kaldım. izmir ile sibiryada ki 1 şehri karşılaştırıyorum şehrin yaşam parası kira bedeli cartı curtu bizimkinden yüksek. gidip güney amerikada ormanaların arasında kaybolmuş bir şehir ile kıyaslıyorum ulan sonuç yine aynı kiralar yemekler alayı yine yüksek. en son gittim afrikanın boz kırlarındaki sudan'dan hartum ile kıyasladım " hartumda yaşamak için aylık 6.000 tl para kazanmanız lazımdır " ibaresini gördüm anasını s.kerim böyle işin dedim kapattım moralim sıfıra indi amk meğer somaliden betermişiz'de haberimiz yokmuş.

  odesa'da okuyan arkadaşa soruyorum olum site bak böyle böyle diyor yarın öbür gün çıkıp gelicem paralar fiyatlar hayvan gibi çıkıyor diyorum " abi yok öyle bişey " yalan diyor. ulan daha geçen sene üzerinden bombalar eksik olmayan trablusgarp bile benim ülkemden pahalı. somaliden beteriz lan...

  o yüzden " local purchase power " ibaresine bakın o yüzde ne kadar düşük ise o şehir sizinkinden o kadar ucuzdur. hatta o düşüklüğü birde 2 ile çarpın. yandaki fiyatlara falan hiç tamah etmeyin alayı kolpa. ama şerefsizler içki fiyatlarını doğru girmiş bir tek.
 • hayaller kurdurtan.
 • farkli sehirlerin yasam standartlari, hayat pahaliligi gibi konularda sahane bilgiler iceren site.
 • yaşama fırsatı bulduğum 4-5 şehrin ortalama fiyatlarını çok doğru yansıtan bir kaynak. wikipedia gibi herkese açık bir veritabanı olması dolayısı ile bazı hataların olması normaldir ama genel olarak çok işe yarar buldum. özellikle yurtdışında bir şehre taşınmak durumunda kalan insanların fikir edinebilmeleri için bulunmaz bir kaynak.
 • muhteşem bir site.
  kıyaslama da yapabiliyorsunuz.
  gideceğiniz şehri yazıyorsunuz, bir otomobil, bir kutu kola, marlboro fiyatı vb her şey çıkıyor.
 • ankara'da şehir merkezinde 3 oda 1 salon bir evin kirasını 700 lira olarak gösteren site.

  biz haftalarca ev aradık da 1100 liraya zar zor bulduk eski bir 3+1 ev. site mi güvenilir değil, biz öğrenciyiz diye mi böyle oldu bilemedim. öğrenciyiz diyeyse çok ayıp yaptığınız ev sahipleri.
 • kendi gözlemlerime göre verdiği bilgiler yeterince doğru.
 • bilgi girerek güncelleyebildiğimiz sitedir. o yanlış bu tırt demeden önce katkıda bulunalım.

  http://www.numbeo.com/
 • unutursam tuzum kurusun sitesi...

  bi saattir düşünüyorum, bi şehir kıyaslama sitesi varıdı bi şehir kıyaslama sitesi varıdı diye. sözlükte daldan dala atlıyorum filan... yok...

  http://www.numbeo.com/…city1=izmir&city2=eureka, ca

  verileri tutarsız bulanlara edit: adam diyor ki "do you live in ızmir? we need your help: add data for ızmir!", bi cevap ver, sonra havranda su fiyatı bu kadar dövülmez ki de!
 • bence gayet tutarlı bir site canım sıkılınca da genelde zaman geçirmekten zevk alırım 6 aydan fazla kaldığım iki şehir olan kazan/tataristan/rusya ve moskova/rusya için gayet yerinde fiyatlar. sadece ordaki sayılara değil aralıklara bakarsanız daha yerinde fiyatlar görürsünüz en azından fikir verir.

  mesela dünya'nın 4 bir yanında etin fiyatının kg 10-15$ seviyede olduğunu ya da şehir içi ulaşımın 1$'ın altında olduğunu bunun yanında biranın 2$ civarı olup bizde 70000tl'ye satılan arabanın yine ithal olarak başka ülkede 50000tl'ye satılıp ne kadar güzel soyulduğumuzu görme şansına nail olabilirsiniz.