şükela:  tümü | bugün
  • akilli telefonun sana yeter diyerek mobil bankacilikla hayati kolaylastirma iddiasindaki yeni nesil alman bankasi. hesap ücreti yok, kredi karti ücreti yok, atm kullanim ücreti yok, ne var lan it dedigimizde mastercard var, istedigin ülkede istedigin atm'den ücretsiz para cekmek var, güvenli akilli telefon uygulamasi var, nfc ile ödeme var diyor. ben yine de tuzla kosmadan önce bir beklerim.

https://number26.eu/
  • bankacılığın geleceği...

konvensiyonel bankalar müşterilerini böyle söğüşlemeye devam ederse ilerleyen yıllarda daha da gelişeceğini düşündüğüm oluşum, ayrıca unutmadan eklemek lazım: gavur yapıyor...
  • eskişehirlilerin bankası.

ayda (bkz: yazıyla) yüzde yirmialtı faiz vereceğmiş.

(bkz: hopaaa)

şaka lan şaka komple.

faiz haram.
  • enpara'nın finansbank'sız halini düşünün hah işte tam öyle. avrupa birliği'nde olduğu ve arkası baya sağlam olduğu için enpara'nın güzelliklerini (başka bankaların atm'lerinden ücretsiz para çekme) tüm avrupa çapında sunabiliyor. milattan önceden kalmış alman bankacılığını şimdiden silkelemiş görünüyor. almanya'da ve ab'nin geri kalanında benzerleri var. yenileri de gelecektir.
  • yakın zamanda almanya'dan tam bankacılık lisansını almış olan şubesiz banka. internet üzerinden avrupa çapında hizmet sunabiliyorlar. isimlerini de n26 olarak değiştirdiler.
  • ceo'su valentin stalf'ın belirttiğine göre, bankacılık ürünleri için bir platform, ya da bizim bildiğimiz anlamda bir nevi yemeksepeti olma vizyonuna sahip alman menşeli yeni çağ dijital bankacılık şeysi.

yani nasıl? ben 'şu kadar param var, orta karar risk alırım, bana en iyi faizi ver,' diyeceğim, o da beni tek tek bankalarla uğraştırmadan anlaşmalı olduğu bankalar arasından en uygun faiz oranını bana önerecek ve hesabımı işletecek. ya da ben 'papua yeni gine'deki şu hesaba şu kadar para gönder,' diyeceğim, o da beni uğraştırmadan en ucuz şekilde transferi yapacak.

vaat ettiklerini yapabilirlerse konvansiyonel bankacılığı fena silkelerler, alıp yürürler. üstelik ceo'su da yakışıklı*.
  • iddia ettiği gibi 8 dk'da hesap açıp ıban bildiren ve atm kartını postaya veren banka.
  • yakında amerika'ya açılacak olan berlin merkezli fintech ve mobil bankacılık girişimi.

bir türk almanya'daki deneyimlerini şöyle özetlemiş: https://odemeteknolojileri.com/…r-turk-deneyimleri/