• bir gece ansızın sizi gülümsetebilir
  • (bkz: imrahil)
  • bugünün parlak mühendisi, geleceğin parlak iş adamı. sadece mühendisliğiyle değil, felsefe, siyaset ve insana ilgisiyle hoş sohbetlere imzasını atan ince insan.
  • eksi sözlük bir yana, dünya bir yana, o bir yana. o denli özel, o denli yeri ayridir benim icin.

mutlaka günün birinde bir kitap yazacagim (evet kötü bir türkcem var ama zaten illa türkce yazacagim diye bir dayatmam da yok) artik o kitap, roman mi, gezi mi, cocuk bakimi mi, güzellik moda üstüne mi, biyografi mi, yoksa akademik bir kitap mi olur yada sadece fotograflardan olusmus bir kitap mi, onu simdiden bilemeyecegim ama cikartacagim, o kitabin ön sözünde mutlaka o'nun adini anip, o'na tesekkür edecegim. su üc günlük dünyadan ayrilip gittigimizde, adi yazmis oldugum bir kitapta, benimle, bende baki kalsin diye.

oldu ya, bundan yüzyil sonra, paris'te, istanbul'da, viyana'da, berlin'de, new york'ta yada buenos aires'teki bir kac evde yada oralarda ki bit pazarinda bir kac kurusa satilan kitaplar icinde yer alir o kitap ve biri eline alip bakarken, ikimizin adini birden okuyarak ve ruhumuzu sad ediyor.

evet kitap cünkü, icerigi bos ama görsel olarak kitap olarak adlandirilan bir sey yazmis olan bir kadin hakkinda yazmis oldugum entrye igneleyici bir mesaj yazmisti kendisi, öyle basladi muhabbetimiz, bir kitapla baslayan dostlugumuz, benim tarafimdan yazilmis bir kitapta, biz öldükten sonra dahi devam edip var olsun diye.

basta da dedim ya, sözlük bir yana, dünya bir yana, o bir yana. öylesine özeldir ki, onun bendeki yeri.

balik burcu olunca insan, bu denli ince bir ruha, böylesine genis bir hayal gücüne ve yaraticiliga sahip oluyor.
    sevidigim ve benim icin önemli olan kisilere verdigim degeri, onlara en özel sekilde gösterebilmek icin, de tüm sinirlari severek zorlarim...
  • kendisiyle ilk tanışmamızda tim burton ve içi yağ dolu memeler hakkında derin analizler yapmıştık.* ayrıca kendisine " orta dünya gibi bir yerde neden elf değil de bir insan" biraz anlatsana dediğimde "tek mutlak gerçek ölümdür" demişti. o gün bugündir badimdir. bunu da bilmez. bilsin.
  • hemen her konuda oldukça birikimli, sohbeti de bir o kadar keyifli yazar. severek takip ediyoruz.
  • yakasik iki haftadir sesi solugu cikmayan ve kendisini merak ettirten güzel insan.

en son, önce ''ah o türkan yok mu o türkan, öptürmedi yine dudaktan'' demis ardindan da ''arkadan lounge muzik acip, beklemeye gecmisti.''

anladigim kadariyla da hala sessizce bekliyor ama artik tekrar bir ses vermeli, cünkü yoklugunu fazlasiyla hissettirdi, özletti
    hatta bu sessizligene son vermek icin kendisine müzikal cagrida bulununayim:

''sen arada sirada ugra bana, hovardayim diye kiyma bana''
  • bir ekşi sözlük yazarı. evet.
  • (bkz: ispiyonlamak yerine entry sahibini mesajla uyarmak)
    umarım bu defa bakınızı, doğru yapabilmişimdir...
    ayrıca kibar bir yazar..
  • ekonomik goruslerinin bir kismini kenara birakirsam geri kalani itibariyle muhtesem bir yazara benziyor. facebook'u makale aggregator'im haline getirmek icin o kadar fine tuning'e gerek yokmus aslinda. bu abi hazir vermis bu hizmeti. sagolsun.
hesabın var mı? giriş yap