şükela:  tümü | bugün
  • 2014'de faaliyetlerine başlayan, kampüslerini kız-erkek olarak ayıran, kendi ifadeleriyle 'fıtrî esaslara dayalı bir eğitim anlayışını' benimseyen okulumsu.
  • (bkz: yeni turkiye)
  • sanırım berat eniştenin de çocukları bu okula gidiyor.
  • ib programı da varmış. vaaauuuv. fıtri esaslara dayalı bir eğitimle ib'yi yanyana düşünen elemanı tebrik ederim, hayal gücü genişmiş.

(bkz: international baccalaureate)
  • istanbul beykoz da türk alman üniversitesinin biraz ilerisine ormanın içine bir kampüs gibi birşeyi yapılıyor. normal bir firmanın veya eğitim kuruluşunun asla o kadar yeşillik alanı kesip üstüne beton yığını bloklar dikmesi mümkün olamazdı sanırım ama konu hükümete yakın bir okul olunca o izinler de alınır o ağaçlar da kesilir olabiliyor. istanbul'da yer mi kalmadı da geldiniz bu kadar ücra bir yeri betonlaştırıyorsunuz acaba.

neyse zamanında melih gökçek de parsel parsel arsa vermişti cemaat okullarına. bunlar da hangi cemaate bağlıysa birgün darbe yapmaya kalktıklarında buralarda geri alınır belki.
  • ilkokul haric butun yapilanmalarini beykoz-riva yolunun kenarina kuran agac katili kurumdur. bi de insaat tamamlandigi zaman "dogayla ic ice kampus" diye pazarlamaya kalkarlar.

sikip attiniz guzelim ormani.

https://yandex.com.tr/….114439,41.138023&z=17&l=sat aha burdaki insaat
  • doğru mu bilmiyorum ama beykoz'da hemen hemen herkesin sahibi olarak türgev ve berat albayrak isimlerini zikrettiği okul. kısa bir süre öncesine kadar ormanlık olan bölge şimdi gri beton içinde. yazıktır, günahtır diyeceğim de boşa gidecek biliyorum.
  • nun, vav, he, lamelif, ye... nasıl bir okul olduğu bellidir.