şükela:  tümü | bugün
 • üniversite ye hazırlanırken yaşadığı sıkıntıları başkaları yaşamasın diye kariyer planını 17 yaşında yapmış olan, başarılı , ilginç , iyi yürekli kişilik, o dönemlerde en büyük desteği ailesi ve kardeşi saydığı köpeğinden almış.

  kültür üniversitesi’nde bir donem etkili iletişim ve sunum teknikleri dersleri verdi,koç üniversitesi işletme lisans mezunu, istanbul üniversitesi pazarlama yüksek lisans mezun, anadolu üniversitesi kamu yönetimi lisans mezunu, istanbul üniversitesi iletişim doktora öğrencisi.

  ekleme ; kovulma lak lak ı nasıl yapıldı bilinmez ama girişim pazarlama dan eczacıbaşı schwarzkopf a transfer edilmiştir.
 • kendisi lisedeyken konferans için geldiğinde istediği işi yapmak uğruna eczacıbaşında cillop gibi bir işi, maaşı ve aracını bırakıp istifa ettiğini söyleyip şekil şukul yapmıştı fakat daha sonra eczacıbaşında tanıdığı olan bir arkadaşım kendisinin kovulmuş olduğunu söyledi. artık bilemiyicem.
  ama gençlere hitap etmeyi bilen sıkmadan saatlerce konuşabilen bir abimiz.
 • lisede çalıştığım dönem plato okulları aracılığıyla tanıştığım kişi. sosyal medyadan bahsederek, mizahı kullanarak, gençlere neyi iyi yapıyorlarsa onu yapmaları gerektiğini anlatmaya çalışan, gençlerin ilgisini çeken, kendini dinletebilen biri. kariyer ve iletişim eğitmeni (!).

  gelelim biz ne yaşadık kısmına ki bu türkiye'deki anlatıcıların sadece anlatıcı olmak için anlatıcı olduklarının bir göstergesi. yani kendi kendine ben iyi bi şey yapıyorum hadi bunu anlatayım derdi.

  semineri normaldir geç başladı 10 dk kadar ve 15 dk uzadı. bu süre zarfında servisimizin dönmesi gereken saati geçtiğimiz için ben gerilmeye başladım çünkü adam işini kaçıracak çocuklar yollarda servis bekliyor. seminerin son dakikaları zaten öğrenciler dinledi diyerek öğrencileri hemen yanımızdaki kapıdan sessizce çıkarmaya başladım çünkü belli de olmaz belki daha konuşacak erdem abi. sonuçta servisçi adam evine ekmek götürecek herkes koç mezunu değil ! salonun en köşesindeyiz ve 8 öğrenci çıkarkeen, seminerin.....(buraları duyamadım) ayıp ayıp dedi ve tüm salon alkışladı. sonra da öğretmeninizin de öğretmenler günü kutlu olsun dedi. öğrencilerim çok üzüldü.

  sağol canım. ben senin seminerini beğenmemiş de çıkıyor olsam demek ki sen beni orda linç ettireceksin. bu topluluklara insan ayıplatmak ve yuhalatmak yeni türkiyemizin adetlerinden biri. ne güzel ki abilerimiz de hemen ediniyorlar. iletişim koçluğu yapmasın türkiye'de kimse, zırnık kadar empati göstermeyi egosu yüzünden beceremeyen kimse iletişimin i'sini ağzına almasın.

  bu arada iletişim koçuyum fln diyen oldu mu kaçıyorum artık ben.