şükela:  tümü | bugün
 • türban yasağı ile ilgili bir tv tartışmasında "üniversite öğrencisi kızlar devlet memuru mu; niye kıyafetlerine karışılıyo?" sorusuna "onlar da devlet memuru olmak üzere yetişiyolar zaten" şeklindeki manasız, olayı ilke düzeyinde** tartışmaktan uzak cevabını vermiştir.

  edit: bu bir devam entrisi, üstte belki bir düzine belki düzinelerce vardı, sözlükten silinen entriler giden yazarlar maşallah dedirtiyor.

  nur serter kendi tayfasının sık kullandığı "ortaçağın karanlıkları" edebiyatı ile paralel ifade etmek gerekirse, tek parti türkiye'sinin karanlıklarından seslenen, çağdaşlaşmadan anladığı atatürk heykeli önünde saygı duruşu vs. gibi otokrasi övgüsü olan bir eski istanbul üniversitesi hocasıdır, alanının tıp olması ve kendini siyaset ve kavramları konusunda pek yetiştirmemiş olması lazım ki, olaylara bu kadar yabancı kalmış. yıl olmuş 2013 geçenlerde bdp milletvekili ile hala türbanlı meclise giremez kavgası ediyordu.

  ahaha bu arada bakınız: (bkz: nur serter'in atatürk'ün ruhunu çağırması)
 • (bkz: öykü serter)
 • (bkz: tansu çiller)
 • yıllarca genç kızlarımızı türban takmaktan ne de güzel vazgeçirdiklerini, nasıl olumlu adımlar attıklarını, ikna odalarını vb anlatan, kemal alemdaroğlu nun yancısı hatun. yalnız kendi saç modeli bana her zaman peruk izlenimi vererek, komplo teorileri oluşturmama sebebiyet vermiştir.
 • istanbul universitesi'nde dun yapilan rektorluk secimerinde 3. olmus kisidir. rektor seciminde en cok oy alan 5 kisi arasindan 3unun secilerek cumhurbaskanina rektor adayi olarak sunuldugu dusunuldugunde istanbul universitesi'nin yeni rektoru olma sansina sahip oldugu gorulebilir.

  fakat emin colasan'in yazisinda belirttigine gore cumhurbaskani yavuz alangoya'yi sececekmis...bekleyip gorecegiz

  gec kalmis edit: ne nur serter ne de yavuz alangoya rektor olarak atanmadi. istanbul universitesi'nin yeni rektoru icin (bkz: mesut parlak)
 • rektorluk secimleri oncesi "ilk uce girersem kadin oldugum icin cumhurbaskani kesin beni secer" diye universitede dolasiyormus... anlasilan o ki yok ne olur ne olmaz, riske girmeyelim diye kendisinin adini cumhurbaskani listesine koymamis, istanbul universitesi de buyuk bir felaketin kenarindan kilpayi donmustur... kemal alemdaroglu yetti istanbul universitesine, bir de uzerine nur serter gaz yapardi artik...
 • kendisi her ne kadar kadın vücuduna, yapısına hatta organizmasına sahip olsa da, aslında erkektir.
  bir benzeri için (bkz: tansu çiller) ya da (bkz: erkekleşen kadınlar)
 • "dini cemaatler sivil toplum örgütü değildir." diyerek takdirimi kazanmış olan kişi..
 • an itibariyle 32. günde idealist feride öğretmen yüzeyselliğiyle yorumlar yapmakta olan kişi. tedrisatından geçmiş öğrencilere acıdım şimdi. umarım tahrifatı gidermişlerdir sonraki dönemde. özetle diyor ki, benim doğrumdan başka doğru, benim paradigmamdan başka paradigma olmaz. biz işte bunu diyen birine üniversite hocası diyoruz. inanamıyorum. inanmak istemiyorum.
 • 27 mayıs 1960'daki askeri darbeye katılan subaylardan kurmay albay emin aytekin'in kızıdır. 27 mayıs'ta istanbul örfi idare kurmay başkanı olan emin aytekin, darbeci talat aydemir'le ilişkisi olduğu gerekçesiyle 1962'de ordudan çıkarılan subaylar arasında yer alıyor.

  emin aytekin, talat aydemir'in akrabası. nur serter, 1970'lerde iktisat'taki ülkücü akademisyen grubunda yer aldı. 1976'da cumhurbaşkanı fahri korutürk'ün 27 mayıs 1976'da türkiye için en büyük tehlikenin pantürkizm ve panislamizm olduğunu vurguladığı demecine karşı yayınlanan bildiride nur serter'in de imzası var. mhp yanlısı devlet gazetesinde yayınlanan bildiriye tunca toskay, turan yazgan, celal erçıkanve enis öksüz'ün yanısıra prof. ihsan süreyya sırma ve (rahmetli) prof. esat coşan da imza attı. nur serter 1980'li yıllarda beyti dost olarak anılan reenkarnasyoncu grubun "sevgi dünyası"adlı yayın organında yazdı. ruh çağırma seansları düzenleyen grup, liderleri dr. refet kayserilioğlu'nun ilahi mesaj aldığına ve olağanüstü güçlere sahip olduğuna inanıyor. ufo'ların 4. düzen varlıkları olduğuna, dünyayı korumak için görevlendirildiklerine, bu görevin de beyti dost tarafndan, yani dr. kayserilioğlu tarafından verildiğini savunan grubun faaliyetleri geçtiğimiz yıllarda durduruldu. nur serter'in yazdığı siyasal islamda din tekeli adlı kitabı refah partisi'nin kapatılması davasında kaynak olarak kullanıldı.

  iknaodalarındaki performansıyla göz dolduran serter, bugünlerdeki performansıyla nedense itibarlı bir duruş sergileyemiyor. en son 32. gün programında atilla yayla, toktamış ateş ve etyen mahçupyan'la birlikte görünen serter programdaki yüzeyselliği ile konu mankenliğinin ötesine geçemedi. ben atilla hocanın yerinde olsam mesela ders vermemin engellendiği bir ülkede profesör olduğu iddia edilen böylesi şahısların varlığından sebep profesörlük ünavınımın da alınmasını talep ederdim. o profesörse ben değilim arkadaş babından hani...

  sosyal bilimlerde hangi paradigmayla mesele yorumlanırsa yorumlansın elde edilmesi gereken sonuç hep aynı olmalıymış. bilim bunu gerektirirmiş. ve elde edilecek sonucun da kendisinin eline tutuşturulan cevapla aynı olma zorunluluğu söz konusuymuş. vah ki ne vah..

  istanbul üniversitesinde kurdukları ikna odalarında, köşeye sıkıştırdıkları kızları psikolojik yöntemlerle ikna ederek (!) başlarını açtırmayı başarmış bir kişilik olarak nur serter'in performasının bu denli düşebileceği hiç aklıma gelmezdi.

  atilla yayla ile etyen mahçupyan'ın hatta ve hatta toktamış ateş'in yaptıkları da iş yani. ne silkeliyorsunuz zavallı kadıncağızı öyle. bütün meyvelerini bir 28 şubat günü ikram etmemiş miydi cuntanın emrine? ne kalmış olabilir ki geriye? sermaye tükenmiş.. izm izm, kalıp kalıp betonarme cümleler elinde dolanır durur olmuş kadıncağız tv stüdyolarında. yazık..çok yazık!