şükela:  tümü | bugün
 • nuray mert yetmez ama evet eylemini destekleyen en utanmaz arlanmaz yetmez ama evetçilerden birisidir.

  akp iktidarını başta güçlendirilmesi için çalışan sözüm ona ikinci cumhuriyetçi liberal akımın toplumu en çok kandıran printer(!)larından birisi olmuştur.

  şimdi de cumhuriyet gibi koca bir çınar içersinde iktidara yaranacak hamleler içersindedir.

  çok sesli koro gibi toplumun her yönünü temsil etmek isteyen gazeteler için de bir kırılmadır. çünkü doğanın bir sesi olacakken borazanlık yapmakta, halkı kandırıp yetmez ama evet denilen türkiye'nin bugüne gelmesinde mihenk taşı olan yüzkarası bir kampanyada taraf olduktan sonra bugun de aynı kıvraklığını sergilemekte beis görmemiştir.

  eşit koşullarda incelendiğinde yanlışlığı bariz olan olguları şartların özellikle eşit olmadığı zamanlarda çarpıştırarak eşitmiş gibi gösterip yarattığı ilüsyonu halkı kandırmakta kullanmaktadır.

  bunu da herkesin gözlerinin içine baka baka mevcut yandaşların desteğinde sergilemektedir.

  --- spoiler ---
  cumhuriyet’in asıl sahibi biziz diyerek yol alıyorsunuz, sonuçta hedeflediğiniz, güvendiğiniz siyasi liderin tüm gücü eline alacağı sistemi inşa etmek. birileri atatürk’ü demokrasinin, özgürlüklerin önüne geçirip, tartışmanın konusu yapılmasına izin vermiyordu, siz de aynı şeyi yapıyorsunuz, belli ki daha da yapacaksınız. böyle olunca tabii ki tek parti hukukunu savunuyorsunuz, sadece partinin ve liderinin adı ve meşrebi farklı, olay bundan ibaret
  --- spoiler ---
 • " şu bitmez tükenmez 'evrim' tartışması ile ilgili bir not düşeyim; islama uygun veya değil, ben de evrim teorisinin bilim yerine konmasına karşıyım. adı üzerinde evrim teorisi..."
  nuray mert

  "cumhuriyet'te evrim konusunda zerre bilgisi olmadan "zaten bir teori, olsa da olur olmasa da" biçimindeki görüşün sefaletini de yaşadık"
  orhan bursalı