şükela:  tümü | bugün
  • ankara üniversitesi iletişim fakültesi'nde öğretim elemanı da olan; enformasyon toplumu ve küreselleşme sürecinde türkiye, yeni medya yeni iletişim ortamı kitaplarının yazarı doçent dr.
  • ilef'in akademisyenlerinden. doçent dr.
    ilgi alanı "yeni medya"dır. ankara üniversitesi basın yayın yüksek okulu'nu 1984 yılında bitirmiştir. e-devlet ve bürokratik iktidar ilişkileri konularında yayımlanmış çalışmaları vardır.
  • yeni medya üzerine ciddi biçimde eğilmiş bir akademisyen.
  • görüşlerini paylaşsanız da paylaşmasanız da yeni medya alanındaki bilgi birikimine saygı duymanız gereken akademisyendir. iletişim alanında ekonomi politik yaklaşımı benimser.
    "basın sanayinin temel kavramları", "enformasyon toplumu ve küreselleşme sürecinde türkiye" ve "yeni medya, yeni iletişim ortamı" adlı kitapların yazarıdır.
    yaşamıma manuel castells, daniel bell, masuda, jacques ellul, george basalla, zygmunt bauman gibi bir çok düşünürü ve üretim tarzı, teknolojik determinizm, bilgi işçisi, ict gibi bir çok kavramı katmış kişidir.
    gereksiz bir ayrıntı olarak erkek olduğunu belirtmem gerekir. zira ben odasına ilk gittiğimde, karşımda bir kadın beklediğim için (tamamen kendi önyargı ve salaklığımdan ötürü) özür dileyerek geri çıkmıştım.
  • söz uçar yazı kalır özdeyişini türkçemize kendilerinin kazandırdığını düşünüyorum. ders verdiği dönem boyunca en az 100 defa bu sözü kendilerinden duymuşuzdur.
  • kendisini ilk kez gören öğrencilerinde şok etkisi yaratan kalite hoca. isminin aksine erkektir zira. ve kıymetli doktora tez danışman hocamdır.