şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 1960, ankara unıversıtesi ekonomi mezunu.ingiltere'de para ve finansman üzerine master yapmistir.aynı zamada tbmm kit komisyonu baskani, 23. dönem milletvekili.
 • an itibariyle skyturk yayınında kemal kılıçdaroğlu karşısında soğuk terler dökmektedir, demagojiyle vaziyeti kurtarmaya çalışsa da zorlandığı ortada
 • içimiz parçalanarak izliyoruz, nakavta doğru gidiyor son hızla kılıçdaroğlu karşısında.
 • eğer akp, yolsuzluk dosyaları ile meşhur kılıçdaroğlu'nun karşısında bu milletvekili ile çıkmaya cesaret edebiliyorsa kendilerini tebrik ediyorum.

  ihale öncesi değerlendirme raporlarının, ihale sonrasında gizlilik neticesinde açıklanmadığını da söyledi. geldikleri gibi gittikleri günleri dileyeceğim lakin muhalefetten yoksunum.
 • nasıl başkanvekili olduğu konusunda kesin şüphelerim oluştu. pinti birine de benziyor; çok dakka hesabı yaptı. çoğu soruya lakayt ve abuk sabuk cevap verdi.
 • kılıçdaroğlu' nun sorduğu amansız sorulara cevap bulamayınca, chp hakkındaki anayasa kararını okudu kendisi. ancak unutlmamalı bu konuda kılıçdaroğlu' nun çalışmadığı belliydi. kılıçdaroğlu chp hakkındaki davanın üzerinde çok durmadı bu yüzden. bunun dışında canikli kesinlikle yanlış bir tercih olmuş akp için. kemal bey tek vuruşla devirdi kendisini namussuzum.
 • 4 çocuk sahibi.
 • biraz önce meclisteki konuşmasında popülist ve hayalci kemal kılıçdaroğlu vaatlerini rasyonel ve gerçekçi bir dille yalanlamıştır.

  kılıçdaroğlu'nun vaatlerinin toplam ekstra maliyetini ortaya koymuş.(200 katrilyon) bunun türkiye'nin yıllık bütçesinin kaç katı olduğunu da göstermiştir. ayrıca kemal kılıçdaroğlu'nun ssk genel müdürlüğü esnasında verilen ihalelerin ihale ve gerçekleşme bedelleri arasında 16 ile 21 kat arasında değişen maliyet farklarını göstermiştir.(elbette enflasyonun etkisi gözardı edilemez ancak herhalde 21 milyara ihale edilen bir dispanser inşaatının 466 milyara mal edilmesini açıklamaz enflasyon.)

  kendisi oldukça haklı,devlet bütçesi bu adamlara emanet edilecek olsa bir senede dibe vuran marla singer gibi oluruz mazallah.

  ekstra not: hiçbir sınav,mevzuat gözetilmeksizin yapılan iş alımlarına değinmiştir,kemal kılıçdaroğlu dönemi ssk genel müdürlüğü dönemi bunlar hep.düşünelim.
 • son tutuklamalarla ilgili abd elçisinin yorumlarına, tutuklamaları yargının yaptığı, yasama ve yürütmenin yargıya müdahale edemeyeceği şeklinde yanıt vermiş akp meclis grup başkan vekili.
 • nasıl bir adam bu ya, tesadüfen mi milletvekili olmuş? bugün acayip zırvalamış, yerlere yatarak kıçımı tutarak güldüm:

  --- spoiler ---
  oldu ki kılıçdaroğlu iktidara geldi; ekonomisi komünist olan tek ülke oluruz.
  --- spoiler ---

  adam aynı cümle içinde hem komünistlere, hem de chp'ye laf ediyor. keşke, kemal kılıçdaroğlu, canikli'nin dediği gibi komünist olsa.