şükela:  tümü | bugün
  • vermiş vermiş,
    vercek bişiyi kalmayınca da hani bana die ağlamış hede

edit 1: başlığı açan sonra da tırsan arkadaşı esefle *** kınıyorum. merak etmesin aydınlık onu da mimlemez.
    edit 2: benim bildiklerimi sizler de bilseydiniz (az gülüp çok ağlamazdınız belki ama) şukelayı basardınız ama heyhat..
  • hikmet çetinkaya'nın 16 kasım 2004 tarihli cumhuriyet'teki köşesinden bir kısım:

"fethullah gülen, öğrencilerini ve müritlerini dövermiş...

nurettin veren anlatıyor:

’’ cevdet türkyolu ’nun kafasında kaç tane sandalye, sehpa kırıldığını gülen’e sormak gerekir...

abdülkadir akşit ’in on iki yaşındaki oğlu mehmet akşit ’i hortumla öldüresiye kaç defa dövdü, onu da sormak gerekir...

fem dershaneleri o zamanki genel müdürü, çamlıca camisi ve okulunu yaptıran ali katırcı ’nın damadı mehmet demircan ’ı üsküdar’da bir yere gönderdi. beklediğinden biraz geç geldiği için müthiş sinirlendi. evli barklı demircan’ı öldüresiye tekme tokat dövdü. biz araya girip kurtarmaya çalıştık. hırsını alamayıp alaattin pekmezci ’yle bana falakayı uzatıp bağlamamızı söyledi. biz de bağladık, yere yıkıp ayaklarını havaya kaldırdık. eline aldığı kalın sopayla yorulasıya kadar vurdu. demircan bir taraftan yalvarıyor ve ağlıyordu, bağırıp kıvrandı ve bayıldı. ayaklarını çözdük. ’hocam n’olur yeter, bir şey olmasın, bakın bayıldı’ deyince irkildi, ’ayağa kalk, numara yapma’ diye bağırdı ve sopayla koluna şiddetle bir kere daha vurdu ve ’çıkarın bunu’ dedi. biz demircan’ı sürükleyerek odasından çıkardık. daha sonra hocaefendi beni yanına çağırıp ’bunu hastaneye götürüp bir baktır’ dedi. hastanede film çekildiğinde demircan’ın kol kemiğinin çatlak olduğu görüldü.’’
  • cumhuriyet'te hikmet çetinkaya'ya verdiği mülakatın bugün yayımlanan kısmında kendisinin izmirli kapancılar ailesine mensup olduğunu söylemiştir ki aklıma sabetaist kapaniler geldi. şu sıralar fethullahçılar pek üzerinde durmayıp gündeme gelmemesi için yanıt filan da vermiyorlar. zaten medyada da sesini duyurma kanallarını tıkamışlar. ama sesi gün olur da daha yüksek çıkmaya başlarsa "sabetaist buuu" diye haykırıp komplo teorileri dillendirmeye başlayabilirler. adamın dediklerini, iddialarını bir tarafa bırakıp dikkatleri adamın kişiliği ve özel durumları üzerine odaklamaya çalışabilirler. biz buna buralarda ad hominem diyoruz. çoğu muadillerinin çok iyi yaptıkları bir şey. ama biz de buradan deriz ki, "söyleyene değil söylenene bak"
  • işci partisine katılmasıyla beraber bu hafta da tempo dergisine çok enterasan bir mülakat vermiştir.
  • fetullah gülen hakkında "..bir mevlana ve yunus emre gibi takdim edilen bir insanın bugün irak'ta 400 bin müslümanın ölümüne yol açan amerika'da ne işi var? siz hiç 137 dönümlük arazide 8 villa içinde 100 hizmetkârla yaşayan bir yunus emre gördünüz mü.." demiş kişidir
  • her cumartesi aksami saat 20de ulusal kanalda programi olan kisidir...
  • http://www.nurettinveren.com/ domaininin sızıntı dergisinden yasin tarafından hack edildiğini açıklamış kişidir.. (şurada http://www.blogcu.com/ahmetdursun374/753939) sayfayı hack eden sızıntı dergisinden yasin siteyi toplumun yeni afyonu seks linkleriyle doldurmuş ehehehe dedirtmiştir. yani şuradan buradan bilgi kırıntılarıyla bir hafiye edasıyla nurettinveren.com a ulaşınca herşeyi unutup "..hö russian woman", "..hmm lesbians" diye kendinizi kaybedip konunuzu unutup sitelere dalmanız ve araştırmacı ruhunuzun kırılması amaçlanmıştır.. ama gelin görün ki:
    (bkz: masturbasyon sonrası ortaya çıkan aydınlanmacı ruh)
  • tam anlamıyla tezat bir kişilik.

düşünüyorum da zamanında bir cemaatle bağlantılı olan bir adam oradan ayrılıp başka bir cemaate geçse neyse diyeceğim. sonuçta cemaatler birbirine benzer. ama bu adam cemaat değil direk komunizm fikirli bir siyasi gruba gidiyor. yani tam tezat.

şu an bazı odaklar tarafından kullanıldığını düşünüyorum. işleri bitti mi ne yaparlar? zaman gösterecek.