• (bkz: rte'nin dine güncelleme çağrısı)
    dev bir güncelleme alacak gibi duruyor.. ya da ne kadar kaliteli bir yobaz onu gösterecek. beni kasdetmedi diyip, ölü taklidi yapabilir, sözlükteki akpci arkadaşların yaptığı gibi laflar cımbızlandı diyebilir.

ama islam'a güncelleme lazım diyen, 14 asır öncesi hükümleri ile kalkıp bugün iş yapılamaz diyen birinin itikadı hakkında normalde yapacağı yorumu yaparsa kaliteli yobaz deriz.
  • psikolog değilim, aldığım davranış bilimleri derslerine göre "algıda yansıma" şeklinde bir konu var. algıda yansıma iletişimde olduğumuz diğer insanların bilemediğimiz yönlerinin bizimle aynı olduğunu kabul ettiğimizi ifade eder.

örnek olarak: masa üzerinde sahipsiz bir para gördünüz; şayet bunu cebe atma eğiliminde iseniz herkesin o eğilimde olduğunu düşünüyorsunuz.

diğer bir örnek; yalnız başınıza bir ortamda bir şeyler yaşadınız. daha sonra bunu tanıdıklarınıza aktarırken aşırı şeyler ekleyip abartarak aktarma eğilimindesiniz. bu durumda herkesin anlattığı şeyin abartılarak anlatıldığı varsayımı ile dinliyorsunuz.

şahsi kanaatim: bu bağlamda "nurettin yıldız" ın söylediklerini analiz edersek. "5 yaşında kızın erkeklerin yanına çıkmaması" cümlesi ne kadar dehşet bir anlama geliyor farkında mısınız?
  • tarihe not düşülsün bu adamı koruyan akp tayfası tarafindan 70- 80 sene sonra"nurettin yıldız chp liydi" damgasi yiyecek olan şahsiyet.
  • vücudun bacakla beden arasındaki son noktası.
  • bu adamın sünnilik ile alakası yoktur. ibni teymiyye yolunda vehabi düşüncelinin teki. ehli sünnet düşmanı. sahabeye, allah dostlarına hakaretten geri kalmayan şahıs. bu gibilerden allah ümmetimizi muhafaza etsin.
  • insanlığın en adi suçunun "erkek erkeğe cinsel ilişki" olduğunu söyleyen kişi .

elediği "en adi suç" adaylarından birkaçını sıralayalım: cinayet, pedofili, tecavüz, hırsızlık, kul hakkı yeme.

yalnız, "en adi suç" olarak tanımladığı şeyin üstteki bütün suçlardan devasa bir farkı var: bu "suç" sadece "işleyenleri" etkiliyor, iki tarafın da rızası dahilinde "işleniyor" ve üçüncü kişilere hiçbir zararı dokunmuyor. halbuki elediği diğer bütün adi suçlar başkasına çok büyük zararı olan suçlar.
  • ateizm e olan desteklerinden dolayi tesekkurlerimi sundugum kişi
  • bu adamı kim fetva ehli seçti pardon? arkadaş yazmış, yüce islam dinin alimlerinden diye.
    nasıl alim olunuyor?
    hafız olmak veya sizin dediğinize göre dini terimlere haiz olmak yeterli oluyor mu?
    ya da bir hindu din aliminden icazet almak?
    her imam hatip mezununu biz tepemize din alimi olarak mı atayacağız?

her canı isteyen kamera karşısında fetva verebilir durumda mı? bu yükü kaldırabilir mi?

takmış adamlar şehvete.
    lan günah allah ile aramda benim. gider zina yaparım, tövbe ederim. kabul eder etmez aramızda bak.

tamam, insanları güzelliğe doğruluğa doğru yönlendir, ağzımı açarsam kessinler dilimi.

ama her sohbetinde neden saçma sapan bir cümle var?

fetva verme lüksüne sahip olan adam, yanlış anlaşılabilecek şeyler söyler mi hiç?

kızlar okumasın, kadın şeytandır, üniversite de gözleri zinaya doyan kızlar...
    6 yaşında evlenmekte beis yoktur.
    bunlar ilk aklıma gelen saçma açıklamaları.

tüm bunlarla beraber, kurân kurslarında ırzına geçilmiş çocuklar için ağzını hiç açmamaları bu tiplerin biraz tuhaf geliyor bana.

nefsine hakim olacaksın kardeşim. bitti.
    işin kötüsü, bu herifleri dinliyor günümüz hakimleri.
    adam kedinin ırzına geçip, yorgan tahrik etti dese yemin ediyorum şu saatten sonra ceza indirimi alır.

idam çıkarsa da ilk yapacakları, yorganı asmak olur.
  • bok yemek ve deve sidiği içmek hakkında fetvasını merak ettiğim hazret... :)
  • hakkında soruşturma açılmış organizma.
hesabın var mı? giriş yap