• #92243111 nolu entrye istinaden;

maalesef nurgaz gibi bir firmanın ülkemizde muadili yok. çünkü outdoor etkinlikleri ülkemizde yeni yeni popüler olan bir durum. eskiden bu kadar çok kamp yapan ve kampla ilgili festivaller duyar mıydınız? maalesef.
    nurgaz'da doğal olarak sektörde neredeyse tek olmanın verdiği avantajlardan faydalanıyor. tüm fenomenlerle arası iyi, tüm kamp etkinliklerinde var, para harcıyor ve misliyle kazanması gerekiyor.

bunun en büyük etkilerinden bir tanesi otel fiyatlarının yükselmesi ve herkesin "ucuz" zannedilen çadırla konaklama işine yönelmesi.
    bu durumda da ekmeğini yiyen nurgaz gibi firmalar oluyor (yesinler zaten lafım yok), cahil cühela bilgiler paylaşan, döküm tavada kocaman eti tereyağını yakarak pişiren fenomenler oluyor.

eğer yurt dışına çıkan bir tanıdığınız var ise bu tarz ürünleri oradan isteyin.
    yoksa da endüstriyel mutfak ekipmanları satan yerlere gidin, şahsen ben öyle yapıyorum. bahsettiğiniz teneke bardağın 304 çeliğinden tutun da daha ucuz metal versiyonlarına kadar hepsini bulabilirsiniz.

peki nurgaz'dan neler alınır? her zaman fiyatı uygun olan kartuşlarını( umarım böyle kalır ), mikro ocak başlığını, dökme açılır-kapanır mangal telini, paslanmaz ateş kutusunu alabilirsiniz.

emaye bardak meraklısıysanız denizli'de emsan gibi bir markanın olduğunu unutmayın ( günümüzdeki emsan değil) buradan emekli olan emaye ustaları var oradan binlerce emaye malzeme bulabilirsiniz, fiyatı daha uygun ve tasarımı güzel. 130 tl vermeyin bir emaye bardağı çin'den geliyor sonuçta.

vaktiniz var ise kendiniz bir şeyler yapın, yaptırın ustalara. kamp yapmak sadece bir yere gidip çadır kurup uyuyup-uyanmak olmasın. ihtiyacınıza göre malzemeleriniz, yemeklerinizi kendinize özel hazırlayabileceğiniz binlerce yol var.
  • en kullanışlı kamp malzemeleri satan firmalardan biri. turbojet sobası soğuk günlerde çok işinize yarayabilir. çadır içerisinde de kullanılabiliyor.
  • bütan-propan karışım vidalı kartuşlarının performansına bayıldığım firma. 450gr olan kartuşların boşu 230gr geliyor, kıştan beri köy evinde çaya kahveye kullandığım 450'likte daha 75 gr gaz kalmış bu hesaplamama göre.

230 gr olanlar sabah akşam yemekli çaylı kahveli kampı 10 gün rahat çevirir zannımca.

0 c altında kullanmadım sanırım ama oraya kadar performans farkı olduğunu söyleyemem, normal yanıyor.

nurgaz mikro ılgaz ocak kullanıyorum, kendinden çakmaklı, 125 gr. herhangi bir paslanma, conta kaçağı vida salması gibi bir durum olmadı. boyut olarak gayet ufak ve manyetolu çakmak aşırı kullanışlı. eldivenle filan çakmak kullanmak kanser olabiliyor, ara bul ayrı dert. bilmem ocağın tesiri midir, bilmem bütan propan daha ferli yanıyordur, doğalgaz ocağından göreceli olarak daha fazla ısı üretiyor, net.
  • katlanır döküm mangal
    portatif ocak
    230gr ve 80gr olarak 1'er adet vidalı kartuş
    2 adet 220gr valfli kartuş(portatif ocağın yakıtı ve ilerde pürmüz kullanımı için)
    hepsiburada üzerinden sipraiş verdim eşimin doğum günü indirimiyle ürünlerin toplamından 25-30? inidirimli aldım.
    siparişi verdikten sonra aklıma gelen ve eklemek istediğim fakat 75? altı olduğundan dolayı kargo ücreti yansımasından ötürü satın almış olduğum kılınçaslan ticaretle mail yoluyla iletişime geçerek aynı kargolamaya 2 adet yumurtalık koymalarını ve ödemeyi mail order ile yapmayı istediğimi rica ettim ve kendileri sağolsunlar hediye olarak göndereceklerini ilettiler. bu arada bu entryi girdiğim tarihte bahsi geçen ürünleri en uygun fiyata kendilerinde buldum müşteri ile ilgileri ve uslupları güzel

tek eksileri cumartesi günü mesai saatlerinde telefonla aradığım halde ulaşamadım fakat mail ile hallettik.

-----------------------------------
    entrylere cevap

#84802728 :
    piyasadaki aparatlar kullanılarak çakmak gazı ve piknik tüpüleriyle tekrar doldurulabiliniyorlar.

#88602120:
    youtube üzerinden ibrahimapak diye bir arkdaş piknik tüpünden direkt dolum yapabilen bir aparat üretmiş.
    aliexpress üzerinde farklı versiyonları da var.

bahsi geçen aparatlar ile hem vidalı(ng202) hem de valfli kartuşlara (ng207) dolum yapılabiliniyor.

ek bilgi:
    bahsettiğim dolumlar bu tarz girişe sahip olan bütün kartuşlar için geçerlidir.
    dikkat edilmesi gereken husus dolum yapılırken kartuşun tam dolu haldeki ağırlığını geçmemek bunu da hassas tartı işe kontrol edebilirsiniz
  • gaz maz diye başlayıp bugünlerde çadır, tulum vs. de üretmeye başlamış firma. teknik tırmanış malzemeleri üretecekleri günleri dört gözle bekliyorum. bir buz vidası olmuş 250-300 lira, karabina, sikke vs. 60-70 lira. yürüyüş kazması bile 350-400 lira. baksan aliminyumdan çelikten üretilmiş basit metaller bunlar. maliyeti satış fiyatının onda biri etmez. ülkemizde üretilmediği için kur farkı yüzünden dünyanın parasını veriyoruz elin gavuruna. ümitliyim bu firmadan. bu tip malzemeler üretip satsalar %100 karla bile mevcut piyasanın çok altında satış yapabilirler. hem kendileri güler hem de gittikçe büyüyen dağcılık camiası.
  • kamp malzemeleri üreten firma. bu firmanın ürünlerini çok yakından takip edip, kullanıyordum lakin çin'den getirip nurgaz logosunu bastığını görene kadar. çin ithalatçısıymış. ben; inovatif şeyler üretiyor diye her yerde anlatıyordum. çin tabanlı e-ticaret sitelerine girilip ürünlerin tıpatıp aynı olduğu görülebilir.
  • kalitesiz gaz kartuşları üreten firma. sattığı kartuşlar güvenliksiz, verimsiz ve vaad ettiği kullanım süresini tamamlayamıyor. soğuk havalarda dış yüzeyi donuyor. sattığı diğer ürünler ise tüketiciyi yolma amaçlı fahiş fiyatta. uzak durduğum firmalar arasında.
  • müşteri ilişkileri yerlerde olan bir firma, sıfır olarak aldığım ürünün eksik olarak gönderdikleri parçası için benden para talep ediyorlar olacak iş değil. bizim yerli markalarımız neden böyle?

mesela bir örnek vermek istiyorum, geçen sene stanley marka termosumun kapağını kaybettim. ürünün sıfırı en az 2500tl. bakın tekrarlıyorum, ürünü ben kaybettim. satın almak istememe rağmen ürünü bana ücretsiz olarak gönderdiler.

yorumum böyle gerisi size kalmış.
  • bu pürmüzlerini kesinlikle kullanmayı önermediğim firma. bozuk ürün satıyorlar ve çok ciddi yangın çıkarma tehlikesi olabilecek bir ürünü nasıl bu kadar berbat yapabiliyorlar aklım almıyor.

işim bittiğinde güvene almak için normal bir şekilde kartuşundan çıkarmak istedim ama o da ne, alt kısmı hiçbir şekilde çıkmadı ve sıkıştı. sıkıştığı için aradan gaz sızmaya başladı evin her yeri gaz doldu ve hiçbir şekilde kartuştan ayrılmadı. en sonunda balkonsuz lanet evimin camının dışına doğru zor bela kartuşun sızdırdığı gazın bitmesini bekledim ve her yeri açıp evi havalandırdım. o anda es kaza bir kıvılcım çıksa evle beraber yanacaktım.

sizin gibi firmalara karşı kibar olacak değilim, sizin ürettiğiniz ürünü sikeyim.
  • kendilerinden aldığım tüm ürünlerden memnun kaldım böyle kaliteli iş yapan yerli firma pek kalmadı memlekette.
hesabın var mı? giriş yap