şükela:  tümü | bugün
  • bugün sinemada izlediğim ahlat ağacı'nda yeniden şahit olduğum üzücü durum. yine sen, ben, bizim oğlandık kocaman salonda. yan salonlardaki vasat yerli - yabancı filmlerde ise salon yarıya yakın ya da tam doluydu.
    nuri bilge ceylan'ın her filminde yeniden şaşırıyorum bu duruma çünkü ana akım medyada da sıkça yer almasına, festivallere gitmesine rağmen seyirci sayısı artmıyor. tamam, recep ivedik ile yarışmasını beklemiyorum, ülkedeki kültürel seviye / entelektüel birikim o düzeyde değil ama hiç mi bu adamın filmlerini merak eden insan sayısı artmıyor? hele ki gençler, sosyal medya bu kadar aktif kullanılırken insan merak eder yine izler.
  • normaldir. sanat filmi diye enteresan bir şey var. sırf sinema sanatına hizmet için yaptıysam zaten bir karşılık beklemem. sanata hizmet ettim bitti derim.
    yok millet izlesin istiyorum diyorsam bayık bayık şeyler yapmam.
    her işin böyle elit, kendini o işin üstünde gören tipleri vardır ve halkta karşılık bulamayınca suçlu cahil halk olur.
    yahu sinema dediğin temelde eğlence sektörünün bir ögesidir. ne diye gelip bayılayım senin salon adamları için yapılmış filmlerinde.