*

şükela:  tümü | bugün
 • tarih itibariyle ırak'taki amerikan kuklası hükümetin başbakanı.... ne kadar etkisiz ve yetkisiz olduğunu ise ırak ve ortadoğu ile gayet ilgili insanların bulunduğu sözlükte şu ana kadar adına başlık açılmaması açıklayabilir sanırım. peki ne oldu da bu beyefendi bu entariye konu oldu, konuk oldu...

  saddam huseyin in idam edilmesi meselesi, sadece sözlükte değil, dünyanın her yerinde çok konuşuldu, çok tartışıldı. ve beyefendi de bu konudaki eleştirileri yanıtlarken, bugün şöyle bir kelam etti: "bu mesele sadece ıraklıları ilgilendirir. infazı eleştiren tüm ülkelerle ilişkilerimizi gözden geçirebiliriz."

  işte ortadoğulu kafasının ne kadar çalıştığına güzel bir örnek. çünkü geçtiğimiz günlerde bush efendi de söyle demişti: "idam, daha az onur kırıcı şekilde gerçekleştirilebilirdi." e, şimdi bu adam, bu sözleriyle infazı eleştirmiş oluyor. hadi bakalım nuri abi, amerika ile ilişkilerini de gözden geçirsene!!!
 • bush 'un yeni ırak planı çerçevesinde 20 bin asker daha göndermeyi düşündüğü ve bu fikrini açarak onayını aldığı söylenen kukla ırak başbakanı!
  bak sen büyümüş onay da veriyormuş sahibinden az kullanılmış demokrasinin başbakanı!!!
 • sali gunu turkiyeye diplomatik temaslar yapmak uzere gelecek basbakan. bizden sonra da iran yolcusu kendisi.gundeminde, ozellikle kuzey iraktaki gergin ortam ve turkiyenin olasi harekatinin olmamasina yer verecekmis.
 • asia times'in bayagi bir verip veristirdigi adam, hani dedikleri de harbi dogru diyesi geliyor adamin..gorunuse gore kendisi bayagi koseye sikismis vaziyette :

  http://www.atimes.com/…es/middle_east/ih10ak04.html
 • cuma gunu istanbul'da basbakan recep tayyip erdogan ile pkk unsurlarinin irak'tan temizlenmesi ve sinir bolgesinin kontrolu uzerine gorusecegini aciklamis irak basbakani beyefendi.. zannedersem su an abd'nin kendisine gonderdigi metinleri yazicidan cikartmak ve ezberlemek ile mesguldur.
 • üç vakte kadar tapıcısı olduğu amerikan ve iran arasında buldozer gibi ezilecek olan ırak başbakanı. sözde türkiye de mezhepsel farklıları dile getirerek tehdit eden kişilik.farkındamıdır bilmem , mezhebi dolayısı ile bağlılık duyduğu iran da on milyonlarca azeri kızılbaş yaşıyor. türkiye iki sene uğraşsa iranı ortasından ikiye böler.bilmem anlatabildim mi.
 • türkiye'deki bir kısım insanı saçmalıklara sürüklemiş ırak başbakanı. olum beyin var mı lan sizde? türkiye abd aracılığıyla resmen bu ülkenin içişlerine karışıyor bunu bilmiyor musunuz? amaç ırak'ı iran ekseninden uzaklaştırmak bu adamda bunu görüyor. kör değil.
  kuru kuru milliyetçilik yapmayın. adam gibi birilerinin emri olmadan başka bir ülkenin içişlerine karışma yetkiniz yoksa böyle komik durumlara düşersiniz.
 • başbakanın konuşmalarına yanıt olarak, başbakanı ülkenin iç işlerine karışmak, provakatörlük yapmakla suçlayan ırak başbakanı.
  http://www.hurriyet.com.tr/planet/19763478.asp
 • türkiye ve barzani arasındaki sıcak ilişkilerden muhtemelen derin rahatsızlık duyan şii ırak başbakanı.

  ileride ırak'ın bölünmesi veya başka bir deyişle kürtlerin bağımsızlığını ilan etmesi durumunda türkiye'nin desteğiyle birlikte kürtlerin artık kolay yem olmayacağının farkına varmaya başladı.
 • iran ve suriye ile ilişkilerin bozulması, hatta ve hatta bölge ülke halklarının türkiye'ye bakış açılarının negatif yöne kaydığı gerçeği göz önüne alındığında türkiye'nin bölgede düşman ülke olmaya başladığı konusunda sonuna kadar haklıdır. mezhepçilik ve ırak'ın iç işlerine karışmak konusunda haklı olduğu gibi.

  http://english.alarabiya.net/…012/04/20/209095.html